Krynica Zdrój


Krynica-Zdrój „Perła Polskich Uzdrowisk”

Na tę porę roku z utęsknieniem czeka wiele osób. Zima to pora roku wyjątkowa w swoim rodzaju zachwyca pięknem, wspaniałymi zimowymi widokami jest również tą porą roku, która to jest chętnie wybierana na urlop. Możliwości i kierunków  na portalu dworzec online jest naprawdę sporo.


Unikatowa atrakcyjność polskich gór wynika z możliwości ich podziwiania o każdej porze roku – zimą szusowanie po ośnieżonych stokach narciarskich z doskonale przygotowaną infrastrukturą i ośrodkami sportów zimowych, jesienne spacery najpiękniejszymi na świecie połoninami, wiosenne wędrówki licznymi szlakami górskimi oraz kąpiele słoneczne latem na cudownie oświetlonych promieniami słońca zboczach i szczytach. Tego wszystkiego można doświadczyć w polskich górach.

Krynica-Zdrój

Krynica cieszy się ogromną popularnością, a w polskich górach pod względem liczby odwiedzających przegrywa tylko z Zakopanem.Krynica Zdrój to miasto wchodzące w skład powiatu nowosądeckiego i województwa małopolskiego, leżące w samym środku Karpat, we wschodniej części Jaworzyny Krynickiej Uzdrowisko położone jest nad potokiem Kryniczanka i charakteryzuje się klimatem o cechach podalpejskich, bogatą lesistością oraz powietrzem wolnym od zanieczyszczeń. Położenie Krynicy oraz górski mikroklimat sprzyjają  wypoczynkowi.


Ciekawostki

Przygoda uzdrowiska rozpoczęła się niemal 230 lat temu, kiedy to zinwentaryzowano pierwsze ujęcia wód mineralnych i leczniczych. Największy skarb pochodzący z ziemi zaczęto stosować do kuracji pitnych oraz kąpieli (balneologia). W dwudziestoleciu międzywojennym Krynica stała się jednym z najbardziej prestiżowych uzdrowisk w Europie i wypadało choć raz do roku zawitać do źródeł. To tu zjeżdżała śmietanka towarzyska całego starego kontynentu dla której swoje popisowe wykonania prezentował tenor Jan Kiepura a swe obrazki jako pamiątki z Krynicy sprzedawał Nikifor.

Obecnie Krynica-Zdrój to znany kurort aktywnego wypoczynku a w okresie zimowym ma do zaoferowania:
  • 6 stacji narciarskich o łącznej przepustowości ponad 32 tysięcy narciarzy na godzinę
  • 4 stacje narciarstwa biegowego
  • całoroczne kryte lodowisko
  • rasy skiturowe
  • ponad 100 kilometrów tras pieszych
  • dla dzieci: sankostrada, snowtubing, rajskie ślizgawki
  • kuligi szczytami gór z pochodniami i góralskim ogniskiem.
Nie sposób nie wspomnieć o hektarach lasów i jezior – bliski kontakt z naturą jest nieocenionym atutem wyboru tego kierunku. Perspektywa wiosennego wyjazdu – kusi jeszcze bardziej!

OPIS ZDJĘCIA
OPIS ZDJĘCIAJak dojechać

Do Krynicy Zdrój dojedziemy z takich miast i miejscowości jak: Warszawa, Grójec, Białobrzegi, Radom, Skarżysko-Kamienna, Kielce i wiele innych większych i mniejszych miejscowości.

Z Warszawy pojedziemy z przewoźnikiem Polonus, który w swojej ofercie posiada ulgi ustawowe oraz następujące ulgi handlowe: 80% dla dzieci w wieku 0-6 lat (do rozpoczęcia nauki), zniżka w wysokości 20% dla uczniów i studentów do 26. roku życia, seniorów oraz posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz 30% ulga dla weteranów.

Połączenia autobusowe z Warszawy

Krynica-Zdrój-Warszawa


Jedną z najczęstszych poszukiwanych tras jest ta z Krynicy-Zdroju do Warszawy. Zawrotne tępo życia sprawia, że mieszkańcy stolicy szukają ciszy, spokoju i ukojenia. Znajdują je właśnie w kameralnych miejscowościach uzdrowiskowych. Krynica-Zdrój jest na to idealnym przykładem. Miasto zachwyca wyborem sanatoriów oraz górskim krajobrazem. Jego dodatkowym atutem jest przyjemny i szybki dojazd na miejsce.