Szczawnica

Szczawnica

Malownicze uzdrowisko położone w województwie małopolskim w Beskidach Zachodnich tuż przy granicy ze Słowacją.

Szczawnica leży w pobliżu Pienińskiego Parku Narodowego i jako uzdrowisko cenione jest ze względu na swoje walory lecznicze już od ponad 150 lat. Górskie powietrze i okoliczna przyroda sprawiają, że miejsce stało się idealne do wypoczynku.


Szczawnica, malowniczy widok
Widok z miasta Szczawnicy

Uzdrowisko

Na terenie Szczawnicy znajdują się źródła ponad kilkanastu leczniczych wód - szczaw (mineralnych kwaśnych wód nasyconych dwutlenkiem węgla). Dzięki ich właściwościom okoliczne uzdrowiska oferują bogactwo zabiegów leczniczych nad którymi czuwają wyspecjalizowani lekarze.

Jednym z głównych miejsc Szczawnicy jest okazała Pijalnia Wód Mineralnych znajdująca się na Placu Dietla 1 gdzie w stylowym obiekcie można wypróbować wodę z sześciu szczawnickich źródeł. Górskie powietrze, specyficzny mikroklimat sprawiają, że z leczniczych właściwości miejscowych źródeł korzystają turyści z całej Europy.

Szczawnica, rynek oraz centrum miasta

Szczawnica jako miejscowość turystyczno - uzdrowiskowa posiada bogatą i zróżnicowaną ofertę noclegową co pozwala na wybór standardu miejsca, a co za tym idzie na wybór ceny pobytu. Na miejscu znajdziemy sanatoria, hotele i pensjonaty, ponad 30 ośrodków wypoczynkowych oraz domów wczasowych, jak również kilkaset kwater prywatnych oraz gospodarstw agroturystycznych. Dla wielbicieli górskich wędrówek dostępne jest blisko dziesięć schronisk i pól namiotowych. Różnorodność bazy noclegowej sprawia, że odwiedzający Szczawnicę mogą wybierać spośród cen oraz standardów pobytu.

Atrakcje

1. Spływ Przełomem Dunajca
2. Wyciag narciarski w Jaworkach
3. Rynna śnieżna do jazdy na desce z wyciągiem orczykowym
3. Kolej linowa
4. Wyciagi narciarskie "Storczyk" i "Tubing"
5. Liczne malownicze trasy wycieczkowe
6. Obiekty sportowe: korty tenisowe, przystań kajakowa, basen, boiska do piłki nożnej i ręcznej
7. Trasy rowerowe i konne
8. Wycieczki na pobliską Słowację

Polecane połączenia do Szczawnicy

Skąd   Dokąd Cena
Warszawa >>> Szczawnica od 60 zł
Radom >>> Szczawnica od 53 zł
Kielce >>> Szczawnica od 44 zł