Wrocław

Wrocław Miasto mostów i Krasnali

Stolica województwa dolnośląskiego stanowi najważniejszy ośrodek kulturalny, ekonomiczny, akademicki i turystyczny południowo-zachodniej Polski z wielowiekową historią, mającą wpływ na mnogość występujących tu zabytków; miasto niezwykle bogate w atrakcje dla każdego turysty.

Miasto od ponad tysiąca lat przegląda się w wodach Odry. Noszący ślady panowania czeskiego, niemieckiego i polskiego, współczesny Wrocław jest ośrodkiem prawdziwie europejskim. To miasto, które trzeba absolutnie zobaczyć.


Ponad sto mostów i kładek spina brzegi dolnośląskiej stolicy – ich liczbą Wrocław ustępuje w Europie tylko wspomnianej Wenecji, Amsterdamowi, Petersburgowi i Hamburgowi. Most Tumski oplatają dziesiątki kłódek wiecznej. 45 metrów nad ziemią wisi najwyższy we Wrocławiu, Mostek Czarownic, spinający wieże gotyckiej katedry św. Marii Magdaleny. Most Grunwaldzki to wrocławski cesarz – od ponad stu lat jest wizytówką miasta. Jego konstrukcja robi wrażenie zarówno w dzień, jak i w nocy, kiedy jego urok podkreśla efektowna iluminacja.

OPIS ZDJĘCIA
OPIS ZDJĘCIA

Zwiedzając Wrocław, nie można pominąć ekspozycji „1000 lat Wrocławia” w Muzeum Historycznym. Mieści się w Pałacu Królewskim otoczonym barokowymi ogrodami. Na terenie Uniwersytetu Wrocławskiego znajdują się perełka dolnośląskiego baroku, Aula Leopoldina i obserwatorium astronomiczne w Wieży Matematycznej z bezcennymi przyrządami, jak np. globus nieba sprzed 500 lat.


Kolejnym wrocławskim przebojem jest Panorama Racławicka – monumentalne płótno przedstawiające rozegraną w 1794 r. bitwę Polaków z Rosjanami. Dzieło namalowane przez cały zespół artystów pod kierunkiem Wojciecha Kossaka i Jana Styki, ma długość 114 metrów i 15 metrów wysokości. Można je oglądać w zbudowanej specjalnie dla tego obrazu rotundzie, w której zainscenizowane elementy, dekoracje i oświetlenie zdają się ożywiać obraz.

Wrocławskie Krasnale

Na ulicach Wrocławia jest ich już ponad 300.Jedna z tras pozwala poznać tutejsze krasnoludki: Bankusia, Bibliofila, Chlapibrzucha, Ogorzałkę i wiele, wiele innych.

OPIS ZDJĘCIA
OPIS ZDJĘCIA
OPIS ZDJĘCIAJak dojechać do Wrocławia

Dworzeconline udostępnia połączenia do Wrocławia zarówno z Polski jak i z zagranicy. Do celu dojedziemy z Warszawy, Bydgoszczy, Poznania,  Kudowy-Zdrój, Karpacza oraz Charkowa, Chersonia, Chmielnicka, Kijowa, Manhheimu, Pragi, Zaporoża. W podróż do Wrocławia zabiorą nas między innymi PKS Polonus,  POLBUS- PKS Sp. zo.o. , AGAT


Połączenia autobusowe do Wrocławia