Wrocław

Wrocław Miasto mostów i Krasnali

Stolica województwa dolnośląskiego stanowi najważniejszy ośrodek kulturalny, ekonomiczny, akademicki i turystyczny południowo-zachodniej Polski z wielowiekową historią, mającą wpływ na mnogość występujących tu zabytków; miasto niezwykle bogate w atrakcje dla każdego turysty.

Miasto od ponad tysiąca lat przegląda się w wodach Odry. Noszący ślady panowania czeskiego, niemieckiego i polskiego, współczesny Wrocław jest ośrodkiem prawdziwie europejskim. To miasto, które trzeba absolutnie zobaczyć.


Most Grunwaldzki to wrocławski cesarz – od ponad stu lat jest wizytówką miasta. Jego konstrukcja robi wrażenie zarówno w dzień, jak i w nocy, kiedy jego urok podkreśla efektowna iluminacja.

OPIS ZDJĘCIA
OPIS ZDJĘCIA

Zwiedzając Wrocław, nie można pominąć ekspozycji „1000 lat Wrocławia” w Muzeum Historycznym. Mieści się w Pałacu Królewskim otoczonym barokowymi ogrodami. Wrocław bogaty jest w wiele atrakcji dla turystów. Jedne z ciekawszych to: Afrykarium, Panorama Racławicka, punkt widokowy Sky Tower, Polinka (kolejka linowa Politechniki Wrocławskiej), Kolejkowo (największa makieta kolejowa w Polsce), Ogród japoński, ZOO, Ogród Botaniczny, fontanna multimedialna


Panorama Racławicka – monumentalne płótno przedstawiające rozegraną w 1794 r. bitwę Polaków z Rosjanami. Dzieło namalowane przez cały zespół artystów pod kierunkiem Wojciecha Kossaka i Jana Styki, ma długość 114 metrów i 15 metrów wysokości.

Wrocławskie Krasnale

We Wrocławiu znajduje się blisko 300 krasnali. Te niewielkie rzeźby wykonane z brązu umieszczane są w mieście od 2005 roku. Figurki krasnali stały się integralną częścią przestrzeni miejskiej oraz zjawiskiem społecznym. Rzeźby tworzą artyści z całej Polski, a ich opiekunami są instytucje publiczne, firmy, a także osoby prywatne. W mieście organizuje się związane z tematyką - gry plenerowe, spektakle teatralne oraz wydaje się specjalne mapy i broszury dla turystów chcących połączyć poszukiwania figurek ze zwiedzaniem Wrocławia.

OPIS ZDJĘCIA
OPIS ZDJĘCIA
OPIS ZDJĘCIAJak dojechać do Wrocławia

Dworzeconline udostępnia połączenia do Wrocławia zarówno z Polski jak i z zagranicy. Do celu dojedziemy z Warszawy, Bydgoszczy, Poznania,  Kudowy-Zdrój, Karpacza oraz Charkowa, Chersonia, Chmielnicka, Kijowa, Manhheimu, Pragi, Zaporoża. W podróż do Wrocławia zabiorą nas między innymi PKS Polonus,  POLBUS- PKS Sp. zo.o. , AGAT


Połączenia autobusowe do Wrocławia