Połączenia autokarowe do Grodna - bilety do Grodna

Na Dworcu Online znajdziesz połączenia autokarowe do Grodna przewoźników takich jak:


  • Biacomex
  • Gaja


W ofercie Dworca Online znajdują się bilety autokarowe do Grodna w cenach zaczynających się już od 70 zł za przejazd z Warszawy do Grodna.

Białoruś - bilety autokarowe do Grodna

Połączenia autokarowe do Grodna - lista

Kliknij w poniższy link aby przejść do wyników wyszukiwania na trasie Warszawa - Grodno lub przejdź na stronę główną do naszej wyszukiwarki aby samodzielnie wyszukać połączenia do Grodna lub wyszukać inne połączenia międzynarodowe.

Skąd

 

Dokąd

Cena


Warszawa >>> Grodno od 50 zł zobacz kursy

Wyszukując połączenia można sprawdzić rozkłady jazdy, trasy oraz czasy przejazdów oraz kupować bilety autokarowe do Grodna.

Korzystając z oferty Dworca Online znajdziesz tanie bilety autokarowe do Grodna.


Dlaczego warto pojechać do Grodna?

Jest to 300 tysięczne, nowoczesne miasto, w którym odnajdziemy również historyczne, klasyczne budowle przekazujące świadectwo o bogatej przeszłości tej okolicy.

Atrakcje Grodna

Centrum tego miasta zajmuje zespół fortyfikacji wzniesionych przez Imperium Rosyjskie w 1 połowie XIX wieku – tak zwana Twierdza Brzeska, podzielona obecnie granicami Polski i Białorusi.

Zwiedzanie warto rozpocząć od placu Sowieckiego gdzie znajduje się tzw. Batorówka. Pałac Batorego nazywany jest także Pałacem Trybunalskim lub Pałacem Brzostowskich i obecnie mieści się w nim siedziba jednej z grodzieńskiej Akademii Medycznej. Zaraz obok znajduje się kościół św. Franciszka Ksawerego, który uznawany jest za najpiękniejszy z katolickich kościołów na całej Białorusi.

Istotnym faktem jest to, że odbywają się w nim msze w języku polskim, a w bogatym wnętrzu znajduje się aż 14 ołtarzy, a główny z nich, o wysokości 21 metrów, był niegdyś najwyższym w całej Rzeczypospolitej.

Duże wrażenie na zwiedzających zrobi zapewne także Kościół pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, Cerkiew Świętych Borysa i Gleba, Stary i Nowy Zamek - budowle na wzgórzu skąd rozpościera się przepiękny widok na rzekę Niemen oraz rekonstrukcja zamieszkałego swego czasu przez Elizę Orzeszkową biało – niebieskiego dworku.

Białoruś- bilety autokarowe do Grodna