A może na narty na Mazury


A może na narty na Mazury?

Przed Wami ferie zimowe i wiele wspaniałych weekendów, które warto spędzić z dziećmi w ciekawy i nietuzinkowy sposób. Zaplanujcie wymarzony czas z dziećmi w jednym z tysięcy wspaniałych miejsc naszego kraju. Zdecydujcie, dokąd chcecie jechać z rodziną i skorzystajcie z naszej wyszukiwarki połączeń, aby dokonać zakupu biletu.


 Zbliżające się ferie są doskonałą okazją do wypadu rodzinnego na narty. Dla większości z nas taki wyjazd będzie się kojarzył z górami. Okazuje się jednak, że nie trzeba jechać w góry, by poszaleć na nartach lub snowboardzie. Przepiękne leśne tereny i bajkowy krajobraz wzgórz pokrytych śniegiem przyciągają na Warmię i Mazury amatorów narciarstwa zjazdowego i biegowego. W tym malowniczym i znanym z Wielkich Jezior Mazurskich regionie Polski są doskonałe warunki i infrastruktura dla sportów zimowych.

Najpopularniejsze wyciągi i kluby narciarskie działają w:  Gołdapi, Elblągu, w Rusi koło Olsztyna, Wydminach czy Mrągowie. Jest też sporo miejsc, gdzie można poszusować w bezkresną dal na nartach biegowych. Ośrodki narciarskie na Warmii i Mazurach, oprócz tras zjazdowych o różnych stopniach trudności, oferują także tory do snowtubingu, miejsca do zjeżdżania na sankach, a niektóre również inne dodatkowe atrakcje. Trasy są zazwyczaj sztucznie naśnieżane, oświetlone i ratrakowane, a w okolicy wyciągów działają wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, szkółki oraz restauracje.
 

Miasto Gołdap
Miasto Olsztyn
Miasto MrągowoPrzygotowaliśmy dla Was listę miejsc na Mazurach, które warto odwiedzić zimą, by zaczerpnąć zimowego powietrza.


Koło Gołdapi z kolei funkcjonuje od wielu lat Piękna Góra Rudziewicz, na której dla miłośników narciarstwa zjazdowego przygotowano ponad 2000 metrów tras o różnej skali trudności. Wszystkie są oświetlone, sztuczne dośnieżane i ratrakowane. Przy dobrych warunkach śniegowych funkcjonuje też tor saneczkowy o długości 1200 m. Na terenie centrum, u stóp góry znajduje się Zajazd Pod Piękną Górą, który jest miejscem idealnym dla smakoszy kartaczy i dziczyzny – na szczycie można napić się kawy w obrotowej kawiarni. www.zajazd-rudziewicz.pl  

Stoki i związane z nimi atrakcje zimowe oferują również Ośrodek Mazurski Okrągłe położony niedaleko Orzysza i Wydmin oraz wyciąg narciarski Kartasiówka w pobliżu Olsztyna.

Warto również zajrzeć do Mikołajek, do Hotelu Gołębiewski, który w okresie zimowym oddaje do dyspozycji odwiedzających sztucznie naśnieżany stok o długości 700 metrów. Można tu też skorzystać z całorocznego toru saneczkowego Alpine Coaster.

Elbląg to drugie pod względem liczby mieszkańców, po Olsztynie, miasto w województwie warmińsko-mazurskim. Położony jest na styku dwóch krain geograficznych - Żuław Wiślanych i Wysoczyzny Elbląskiej, w okolicy licznych wąwozów masywu wznoszącego się nad wodami Zalewu Wiślanego.