Jesienne podróże

Choć wciąż mamy lato i w większości kraju dalej możemy cieszyć się piękną, słoneczną pogodą, to nie każdy może zdawać sobie sprawę z faktu, że 1 września rozpoczęła się już jedna z kilku jesieni. Chodzi oczywiście o jesień meteorologiczną.

Być może wiele osób nie jest jeszcze gotowych na koniec lata. Niestety, jesień coraz częściej zagląda do naszych domów. Nadszedł czas na sweter,  gorący jabłecznik, ciepłe kakao oraz – to co najpiękniejsze w jesieni – zmianę koloru liści z soczystej zieleni lata na jaskrawe złoto, pomarańcze i czerwienie jesieni. Jesień to dobry czas na krótkie, weekendowe wyjazdy w Polskę.

A wrzesień i październik to świetny moment na zwiedzanie polskich miast. Jeśli masz tylko jakieś na swojej podróżniczej liście, to właśnie jesienią dobrze plany realizować. Góry, wzgórza, lasy, jeziora, rynki miast - jesienią wszystko wygląda inaczej. Piękne widoki, malownicze szlaki i niesamowity zapach natury.Tatry, Bieszczady, Bałtyk, Mazury... Tych miejsc nikomu w Polsce specjalnie przedstawiać i opisywać nie trzeba. Są licznie odwiedzane, bez względu na porę roku. Polska ma jednak znacznie więcej do zaoferowania. A tutejsza jesień potrafi być naprawdę zachwycająca. Nic więc dziwnego, że powszechnie funkcjonuje pojęcie "złotej polskiej jesieni". Kiedy zmieniającym się barwom liści drzew towarzyszyszyć będą promienie słoneczne, to warto wykorzystać ten czas na ostatnie, krótkie wycieczki, które nie wymagają jeszcze zimowej odzieży. Ten ulotny moment w roku to okazja na spojrzenie na otaczający świat w zupełnie innej odsłonie.

Piękne widoki, malownicze szlaki i niesamowity zapach natury. Kupuj bilet i ruszaj podziwiać jesień w PolsceData publikacji: 2022-09-13 (Wtorek)