Mikołajki Mazurska Wenecja

Lato w pełni, dlatego nie ma co czekać z planowaniem urlopu czy wakacji. Mazury kuszą mieszkańców i turystów z całej Polski szeroką ofertą turystycznych atrakcji, zabaw, sportów wodnych i powietrznych, a także niezwykłych miejsc, wartych odwiedzenia. Wypoczynek nad jeziorem to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych i weekendowych wyjazdów Polaków. Jak się okazuje, te najpiękniejsze znajdziemy w Mikołajkach.

Mikołajki, zwane Perłą Mazur usytuowane są na szlaku wodnym Wielkich Jezior Mazurskich, dokładnie na granicy dwóch malowniczych jezior rynnowych: Mikołajskiego oraz Tałt. To węzeł dróg żeglownych dla kierunków z Giżycka, Rucianego-Nidy, Pisza i Rynu.

Swoją sławę zawdzięczają zjawiskowym krajobrazom zapierającym dech w piersiach oraz sąsiedztwu Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Kto raz był nad polskimi akwenam wróci tam na pewno. Hipnotyzująca moc szafirowych lub szmaragdowych luster wody, fantastyczne pejzaże tworzone przez cienkie nitki, szerokie sznury, aż po grube jak warkocze miejscowych dziewcząt koryta rzek i strumieni oraz doskonały technicznie i urzekający precyzją system sieci kanałów łączących jeziora w jednolity szlak dróg wodnych, nie pozwoli o sobie zapomnieć.

Mikołajki są miejscowością przyciągającą każdego lata rzesze turystów. Stanowią wspaniałą bazę wypadową do rejsów po pobliskich jeziorach. Są tu wyśmienite warunki do uprawiania wielu sportów wodnych takich jak: kajakarstwa, windsurfingu, sportów motorowych, a także jeździectwa i turystyki pieszej oraz rowerowej. Jest to również wymarzona kraina dla wędkarzy, którzy już od wczesnego poranka udają się na połów nad okoliczne jeziora.

Połączenia autobusowe z Warszawy na trasie do Mikołajek
Mikołajki to z pewnością jedna z miejscowości, które odwiedza coraz więcej turystów. Wystarczy wspomnieć, iż na co dzień zamieszkuje tutaj niespełna 4 tysiące osób, a w sezonie jest to liczba zwiększająca się kilkadziesiąt razy. Port w Mikołajkach to jedno z bardziej zatłoczonych w sezonie miejsc. Niektórzy żartują, iż tworzy się tutaj wodna autostrada, ze względu na ilość przepływających jednostek. Przy porcie ciągnie się promenada, którą spaceruje wiele osób.

Odległość między Warszawą a Mikołajkami wynosi około 230 km. Można ją wygodnie pokonać autobusem. Czas bezpośredniego przejazdu wynosi średnio 5 godzin. Każdego dnia z dworca autobusowego Warszawa Zachodnia odjeżdża kilka autobusów w kierunku Mikołajek.


Bilety dostępne są w sprzedaży na platformie sprzedażowej dworzec online. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z możliwości rezerwacji podróży i kupienia biletu


Data publikacji: 2022-07-11 (Poniedziałek)