Podróżuj tanio jesienią


Podróżuj tanio jesienią

Wrzesień i październik  to idealne miesiące na podróże po Polsce! Kolejki do najciekawszych atrakcji są dużo krótsze, hotele w turystycznych miejscowościach są tańsze, a pogoda wciąż pozwala na długie, beztroskie spacery. Odwiedzaj najpiękniejsze zakątki w Polsce poza sezonem, odkryj ich urok w jesiennej szacie!


Podróże poza sezonem pozwalają przyjrzeć się pozornie znanym miejscom i kierunkom z zupełnie innej perspektywy. To także doskonała okazja, aby skorzystać z tańszych powakacyjnych ofert i zaoszczędzić na kosztach wyjazdu. Im szybciej zdecydujesz się na kupno biletu, tym większa jest szansa, iż uda Ci się zapłacić za niego niższą cenę.

Najtańsze bilety autokarowe potrafią rozejść się w przeciągu kilku minut. W pewnym względzie kupno tańszego biletu jest rodzajem loterii.

OPIS ZDJĘCIA
OPIS ZDJĘCIA
OPIS ZDJĘCIAMazury to przede wszystkim natura – mnogość portów na szlaku (Węgorzewo, Giżycko, Mikołajki, Ruciane Nida, Ryn, Pisz) gwarantuje bezpieczną przystań. Mazury to doskonałe miejsce do wypoczynku i relaksu, zarówno dla tych, którzy aktywnie uprawiają sport, jak i dla tych, którzy mają ochotę na chwilę wytchnienia od codzienności.

Mazurskie nadjeziorne miejscowości to wiele dodatkowych atrakcji, takich jak: muzea, zabytkowe zamki, parki dzikich zwierząt, ośrodki SPA, inne wodne szaleństwa (rejsy szybką motorówką czy holowanie na bananie wodnym), a także koncerty miejskie oraz szantowe w dużych żeglarskich tawernach, czy amfiteatrach.

Połączenia autobusowe z Warszawy

Perełką powiatu nowosądeckiego w województwie małopolskim jest uzdrowisko Krynica-Zdrój. To górskie uzdrowisko, leżące w Beskidzie Sądeckim nad potokiem Kryniczanka, wyróżnia się klimatem o cechach podalpejskich, łagodzonym okalającymi lasami. Tworzywami uzdrowiskowymi Krynicy-Zdroju są: klimat, naturalne wody mineralne (Słotwinka, Zuber, Jan, Józef i oczywiście Kryniczanka) oraz borowiny. W Krynicy, w 1858 r. po raz pierwszy w Polsce użyto borowiny do celów leczniczych. Torf pochodził z górskich torfowisk porośniętych iglastym borem, stąd nazwa specyfiku: borowina. .

Dzisiejsza Krynica-Zdrój to uzdrowisko pełne klasy z bogatym programem artystycznym. Każdy kuracjusz zna Stary Dom Zdrojowy, okazały, strojny architektonicznie budynek w stylu neorenesansu z najpiękniejszą salą balową w całej Polsce południowej. Krynickim deptakiem dojdziemy do Pijalni Głównej i muszli koncertowej. Sanatorium Patria to luksusowy pensjonat z 1933 r. wybudowany przez Jana Kiepurę według projektu Bohdana Pniewskiego. Najstarszym budynkiem w Krynicy, bo aż z 1806 r., jest przeurocza pijalnia Słotwinka.


OPIS ZDJĘCIA
OPIS ZDJĘCIA
OPIS ZDJĘCIA

Aktywnych zaprasza Góra Parkowa i Jaworzyna Krynicka. Na obie góry kuracjuszy wwiezie kolejka linowa. Narciarstwo na stokach Słotwin, gwarantuje wspaniały wypoczynek i opaleniznę. Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla są połączone systemem dziesięciu wyciągów narciarskich. Do tego korty tenisowe, baseny, kryte lodowisko, malownicze trasy rowerowe i piesze o różnym stopniu trudności oraz tor saneczkowy.

Połączenia autobusowe z Warszawy