Rozpoczęcie współpracy GreenVelo z DworcemOnline

Dworzec Online wraz z przewoźnikiem PKS POLONUS rozpoczyna współpracę z GreenVelo - największym projektem rowerowym w Polsce

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, posiada blisko 2000 km długości specjalnie przygotowanych tras i szlaków rowerowych. Jest on największym i najdłuższym, spójnie oznakowanym szlakiem rowerowym w Polsce.

Dworzec Online współpracuje z największym projektem rowerowym w Polsce - GreenVelo
Dworzec Online wspiera projekt GreenVelo

Trasy prowadzą głównie po asfaltowych drogach publicznych o niskim natężeniu ruchu pojazdów, przez obszar pięciu województw leżących we wschodniej części kraju:
- warmińsko-mazurskiego (420 km),
- podlaskiego (592 km),
- lubelskiego (351 km),
- podkarpackiego (428 km)
- świętokrzyskiego (190 km).

Prawie 600 km ( blisko 30% długości) stanowią odcinki prowadzące przez tereny leśne, a 180 km (10% długości trasy) przypada na doliny rzek.

Cele współpracy:

  • promocja turystyki rowerowej w Polsce
  • ochrona miejsc cennych przyrodniczo przed nieskoordynowanym ruchem turystycznym
  • promocja aktywnego wypoczynku oraz aktywności fizycznej połączonej z turystyką
  • ożywienie kulturalno-turystyczne Polski
  • promocja turystyki rowerowej w Polsce
  • akcja informacyjna na temat projektu na Dworcu Online
  • akcja informacyjna na Dworcu Autobusowym Warszawa Zachodnia
  • akcje promocyjne ze strony przewoźnika PKS POLONUS dla rowerzystów
  • wspólne akcje promocyjne projektu
Zobacz stronę projektu >>>

Najważniejszym plusem dla turystów jest fakt, iż wybudowane zostały bezpieczne i komfortowe ścieżki dla rowerów o utwardzonej nawierzchni, umożliwiające wygodną podróż. Wybudowane trasy ułatwiają dotarcie do atrakcyjnych miejsc i zabytków na terytorium Polski Wschodniej, a także ułatwią podróżnym i rowerzystom dojazd do dworców i parkingów. Powstałe trasy zostają odpowiednio oznakowane, tak aby ułatwić poruszanie się po niej oraz zwiększyć komfort podróżowania.


Jednym z priorytetów projektu jest wybudowanie dla użytkowników trasy Miejsca Obsługi Rowerzysty, w których znajdą się m.in. stojaki na rowery, wiaty postojowe i widokowe, mapy turystyczne, toalety, inne niezbędne dla rowerzystów udogodnienia, oraz informacje turystyczne.

Dworzec Online wspiera Wschodni Szlak Rowerowy

Trasa jest sukcesywnie rozbudowywana. Powstają nowe trasy oraz Miejsca Obsługi rowerzystów. Szlak Rowerowy Green Velo powstał dzięki zaangażowaniu w projekt Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Urzędów Marszałkowskich Województw, a także przy wsparciu środków z Unii Europejskiej

Atrakcje turystyczne trasy:

kliknij aby powiększyć mapę >>>

Dworzec Online wspiera projekt GreenVelo


Green Velo - Wschodni Szlak Rowerowy