Stoisko informacyjne Dworzec Zachodni

Zarząd Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia wspólnie z Agencją EWL w ramach przedsięwzięcia "Bezpieczna praca w Polsce" uruchamia na dworcu punkt informacyjny dla wszystkich cudzoziemców. Będzie on stanowił pomoc dla obywateli innych państw, a zwłaszcza pochodzących z Ukrainy.
Oficjalna inauguracja punktu informacyjnego odbyła się 1 lipca 2015 roku

Galeria z otwarcia

Stoisko informacyjne dla cudzoziemców
Spotkanie podczas inauguracji stoiska informacyjnego dla cudzoziemców
Inauguracja stoiska informacyjnego dla obywateli ze wschodu
Końcowka spotkania z inauguracji stoiska informacyjnego na Dworcu Zachodnim w Warszawie
Stoisko informacyjne dla obywateli ze wschodniej granicyna Dworcu Zachodnim w Warszawie
Inauguracja na Dworcu Zachodnim w Warszawie
Kliknij aby powiększyć

Pomoc dla cudzoziemców

Coraz większy napływ cudzoziemców do Polski sprawia, że Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia razem z Agencją EWL podjęli inicjatywę wsparcia oraz pomocy osobom przyjeżdżającym do Polski. Dworzec Zachodni ze względu na swoje funkcje i położenie jest punktem gromadzenia się dużej ilości obywateli państw ze wschodniej granicy. Dlatego też już pod koniec czerwca uruchomiony zostanie punkt informacyjny, który będzie miejscem spotkań cudzoziemców wraz z wolontariuszami.

W punkcie będą udzielane informacje o prawach, obowiązkach i możliwościach jakie stoją przed migrantami. Będą również dostępne materiały informacyjne, broszury oraz ulotki.

Inicjatywy wspierające cudzoziemców:

Agencja EWL od wielu lat pomaga rekrutować najlepszej klasy specjalistów z rynków wschodnich. Z jednej strony pomaga pracodawcom znaleźć pracowników o odpowiednich kwalifikacjach, z drugiej pomaga pracownikom ze wschodu znaleźć zatrudnienie w Polsce oraz pomóc w kwestiach prawnych oraz wszelkich formalnościach. Wśród firm , które zaufały kompetencjom EWL są takie firmy jak Budimex BT, Carrefour, Katowicki Holding Węglowy,Polomarket, Szkoła Główna Handlowa.

Agencja EWL rozwija również projekt Bezpieczna Praca w Polsce. Stronę internetową, na której można znaleźć wsparcie oraz informacje dotyczące legalnych form zatrudnienia oraz informacje prawne.

Poniżej znajduje się autorski poradnik dla cudzoziemców:

PDF ikona

PKS POLONUS włącza się w inne inicjatywy wsparcia cudzoziemców

Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia podejmuje liczne inicjatywy pomocy dla cudzoziemców, którzy licznie gromadzą się oraz przemieszczają przez teren dworca.
Oprócz stoiska informacyjnego, które zacznie działać pod koniec czerwca, dworzec podjął współpracę z organizacją pozarządową "Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy" w ramach akcji charytatywnej "Dzieci Majdanu - Ratunek". Razem z polskimi organizacjami, Ambasadą Ukrainy w Polsce oraz organizacjami pozarządowymi Krymu, Donbasu, Kijowa i Lwowa przygotowane zostaną pobyty leczniczo rehabilitacyjne w naszym kraju dla dzieci uchodźców ze wschodu Ukrainy oraz dzieci żołnierzy, które potrzebują pomocy. Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia w ramach współpracy własnej z przewoźnikami zapewni transport dzieci z Ukrainy do Polski oraz z powrotem.


Podziękowania od Ambasady Ukrainy w Polsce

W ramach naszego ciągłego zaangażowania w pomoc potrzebującym otrzymaliśmy oficjalne podziękowania za wsparcie i szybką pomoc obywatelom Ukrainy.

PDF ikona

Podziękowania od Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego

Prezes firmy Pan Piotr Grzegorczyk otrzymał podziękowania od Wojewody Mazowieckiego za pomoc udzieloną pasażerom autobusu, który uległ wypadkowi pod Garwolinem 24 lipca 2015 roku.

Nasze Przedsiębiorstwo systematycznie wspiera różne akcje społeczne oraz przedsięwzięcia wspierające potrzebujących

PDF ikona