Zaplanuj weekend w Bieszczadach

Odwiedź Bieszczady z Neobusem

Lubisz niedrogie podróże i cenisz sobie wygodę? Mamy idealną ofertę dla Ciebie! Od przewoźnika Neobus cieszącego się sporą popularnością wśród pasażerów. NEOBUS jeden z liderów przewozów w województwie Podkarpackim obsługuje  trasy do miejscowości turystycznych na Podkarpaciu z największych aglomeracji takich jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Rzeszów czy Łódź.
Od teraz możecie dokonać na naszej platformie sprzedażowej dworzeconline.pl zakupu biletów na kursy realizowane przez przewoźnika NEOBUS.


Przewoźnik honoruje ulgi ustawowe oraz posiada własne ulgi handlowe m.in. dla studentów i dzieci.

  •  Dziecko od 0 do 13 lat – ulga 50%     
  •  Młodzież ucząca się do 26 lat, ważna legitymacja szkolna lub studencka - 20%     
  •  Senior od 60 lat - Ulga 20%
Dzisiejsze Bieszczady to przede wszystkim turystyka z Soliną, Polańczykiem, Leskiem i Cisną na czele.
Polańczyk to wieś uzdrowiskowa, turystyczna i wczasowa znajdująca się w województwie podkarpackim. Miejscowość ta położona jest w Bieszczadach, na zachodnim brzegu Jeziora Solińskiego. Polańczyk znajduje się w kolejno wymienionej odległości od wybranych, największych miast Polski. Szczecin 892 km; Gdańsk 719 km; Zielona Góra 678 km; Poznań 613 km; Warszawa 404 km; Kraków 249 km.
Polańczyk miejscowość wczasowo-uzdrowiskowa na zachodnim brzegu Jeziora Solińskiego. Ze względu na wody wodorowęglanowo – chlorkowo – sodowo - bromkowe i jodkowe Polańczyk w 1999 roku uzyskał status uzdrowiska. Jest tu z ponad 1200 miejsc dla kuracjuszy. Polańczyk leczy choroby układu oddechowego i moczowego oraz choroby kobiece. Jako miejscowość atrakcyjna turystycznie Polańczyku ma bogatą ofertę miejsc noclegowych i jadłodajni oraz przystanie żeglarskie. Zabytki Polańczyka to: murowana cerkiew (obecnie kościół) Świętej Paraskewii z cudowną ikoną Matki Boskiej z Łopienki, cmentarz z murowaną kaplicą dworską z 1909 roku oraz kamienna kapliczka z XIX wieku położona nad Jeziorem Solińskim.

OPIS ZDJĘCIA
OPIS ZDJĘCIA

Do głównym atrakcji Polańczyka należy powszechne lecznictwo uzdrowiskowe, jego tradycja i historia sięga do 1974 roku. Znajduje się tutaj ponad 1200 miejsc dla kuracjuszy w kilkunastu ośrodkach wypoczynkowych. Głównym atutem uzdrowiskowym Polańczyka są wody lecznicze wodorowęglanowe, chlorkowe, sodowe oraz bromowe. Leczone są tutaj choroby układu krążenia, oddechowego.

Różnego typu choroby urologiczne i kobiece. Ponadto jedną z głównych atrakcji Polańczyka jest piękne Jezioro Solińskie. W sezonie turystycznym po jeziorze kursują stateczki wycieczkowe.