Zimowe podróże Krynica-Zdrój


Krynica-Zdrój „Perła Polskich Uzdrowisk”

Na tę porę roku z utęsknieniem czeka wiele osób. Zima to pora roku wyjątkowa w swoim rodzaju zachwyca pięknem, wspaniałymi zimowymi widokami jest również tą porą roku, która to jest chętnie wybierana na urlop. Możliwości i kierunków  na portalu dworzec online jest naprawdę sporo.


Unikatowa atrakcyjność polskich gór wynika z możliwości ich podziwiania o każdej porze roku – zimą szusowanie po ośnieżonych stokach narciarskich z doskonale przygotowaną infrastrukturą i ośrodkami sportów zimowych, jesienne spacery najpiękniejszymi na świecie połoninami, wiosenne wędrówki licznymi szlakami górskimi oraz kąpiele słoneczne latem na cudownie oświetlonych promieniami słońca zboczach i szczytach. Tego wszystkiego można doświadczyć w polskich górach.

Krynica-Zdrój

Krynica cieszy się ogromną popularnością, a w polskich górach pod względem liczby odwiedzających przegrywa tylko z Zakopanem.Krynica Zdrój to miasto wchodzące w skład powiatu nowosądeckiego i województwa małopolskiego, leżące w samym środku Karpat, we wschodniej części Jaworzyny Krynickiej Uzdrowisko położone jest nad potokiem Kryniczanka i charakteryzuje się klimatem o cechach podalpejskich, bogatą lesistością oraz powietrzem wolnym od zanieczyszczeń. Położenie Krynicy oraz górski mikroklimat sprzyjają  wypoczynkowi.

Znajdź ciekawe oferty hoteli i zarezerwuj swój pobyt za pośrednictwem naszego partneraCiekawostki

Przygoda uzdrowiska rozpoczęła się niemal 230 lat temu, kiedy to zinwentaryzowano pierwsze ujęcia wód mineralnych i leczniczych. Największy skarb pochodzący z ziemi zaczęto stosować do kuracji pitnych oraz kąpieli (balneologia). W dwudziestoleciu międzywojennym Krynica stała się jednym z najbardziej prestiżowych uzdrowisk w Europie i wypadało choć raz do roku zawitać do źródeł. To tu zjeżdżała śmietanka towarzyska całego starego kontynentu dla której swoje popisowe wykonania prezentował tenor Jan Kiepura a swe obrazki jako pamiątki z Krynicy sprzedawał Nikifor.

Obecnie Krynica-Zdrój to znany kurort aktywnego wypoczynku a w okresie zimowym ma do zaoferowania:
  • 6 stacji narciarskich o łącznej przepustowości ponad 32 tysięcy narciarzy na godzinę
  • 4 stacje narciarstwa biegowego
  • całoroczne kryte lodowisko
  • rasy skiturowe
  • ponad 100 kilometrów tras pieszych
  • dla dzieci: sankostrada, snowtubing, rajskie ślizgawki
  • kuligi szczytami gór z pochodniami i góralskim ogniskiem.
Nie sposób nie wspomnieć o hektarach lasów i jezior – bliski kontakt z naturą jest nieocenionym atutem wyboru tego kierunku. Perspektywa wiosennego wyjazdu – kusi jeszcze bardziej!

OPIS ZDJĘCIA
OPIS ZDJĘCIAJak dojechać

Do Krynicy Zdrój dojedziemy z takich miast i miejscowości jak: Warszawa, Grójec, Białobrzegi, Radom, Skarżysko-Kamienna, Kielce i wiele innych większych i mniejszych miejscowości.

Z Warszawy pojedziemy z przewoźnikiem Polonus, który w swojej ofercie posiada ulgi ustawowe oraz następujące ulgi handlowe: 80% dla dzieci w wieku 0-6 lat (do rozpoczęcia nauki), zniżka w wysokości 20% dla uczniów i studentów do 26. roku życia, seniorów oraz posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz 30% ulga dla weteranów.

Połączenia autobusowe z Warszawy