Faktury VAT

Wychodząc naprzeciw naszym klientom oraz ich potrzebom udostępniamy kolejną funkcję na Dworcu Online - możliwość otrzymania Faktur VAT

Kupując bilety na Dworcu Online każdy pasażer otrzyma fakturę VAT. Faktury VAT będą wystawiane na imię i nazwisko podawane do procesu płatności PayU. Pasażer może otrzymać fakturę VAT na osobę prywatną lub firmę z pełnymi danymi nabywcy jeżeli wypełni cały formularz danych do faktury

Kupując na Dworcu Online otrzymasz fakturę za zakupy

Zobacz co znajdziesz w niniejszym artykule:

 1. Zasady oraz najważniejsze informacje > > >
 2. Jak otrzymać fakturę VAT? - Instrukcja: > > >
 3. Gdzie znaleźć / pobrać faktury VAT? > > >
 4. Edycja danych na wystawionej fakturze VAT > > >

Zasady oraz najważniejsze informacje:

 • Możliwość wystawiania faktury VAT za bilety uzależniona jest od konkretnego przewoźnika (w tej chwili Dworzec Online może wystawiać faktury VAT za bilety w imieniu przewoźnika PKS POLONUS - z czasem będziemy się starać aby większość przewoźników będących w systemie umożliwiło nam wystawiać faktury w ich imieniu)
 • Faktura VAT będzie wystawiana do każdego zakupu za opłatę transakcyjną oraz za bilety (jeżeli przewoźnik udostępnił taką opcję dla Dworca Online)
 • Pasażer może otrzymać fakturę VAT na osobę prywatną lub firmę - w tym celu musi uzupełnić odpowiedni formularz znajdujący się w kroku zakupowym nr 4 "podsumowanie"
 • Każdy pasażer po zakupie ma możliwość zmienić dane widniejące na wystawionej fakturze.
 • Opcja zmiany danych na fakturze możliwa jest tylko raz.
 • Fakturę VAT będzie można pobrać po zakupie wraz z biletami. 
 • UWAGA: Wszystkie faktury będą znajdować się w jednym pliku. Dokonując zwrotu automatycznie pojawi się faktura korekta pod wcześniej wystawionymi fakturami

Jak otrzymać fakturę VAT? - Instrukcja:

1. W kroku zakupowym 4 dostarczanie znajduje się formularz danych do faktury VAT. Na formularzu można zaznaczyć czy faktura VAT ma być wystawiona na osobę prywatną (wtedy faktura zostanie wystawiona na imię i nazwisko podane w formularzu) albo też firmę - w tym celu należy kliknąć pole firma oraz uzupełnić formularz.


zakup biletów autobusowych - otrzymanie faktury VAT

2. Faktura na osobę prywatną będzie każdorazowo wystawiana na dane podane w polach imię oraz nazwisko. Jeżeli faktura ma być wystawiona na pełne dane należy uzupełnić wszystkie pola.

3. Aby wystawić fakturę na firmę należy uzupełnić wszystkie pola w formularzu.

Faktura VAT na firmę za zakup

4. Po wypełnieniu formularza należy przejść do płatności. Po poprawnej procedurze płatności faktury VAT wraz z biletami zostaną wygenerowane oraz będą dostępne do pobrania z poziomu zarejestrowanego konta użytkownika albo za pośrednictwem specjalnej podstrony, wysłanej w wiadomości e-mail po zakupie (patrz kolejne kroki naszej instrukcji)


Gdzie znaleźć / pobrać faktury VAT:

1. Zakup anonimowy (zakup bez logowania / rejestracji na własne konto użytkownika)
Kupując bilety bez posiadania konta użytkownika bilety wraz z fakturami otrzymasz mailowo. W wiadomości e-mail będzie znajdował się link, który przenosi do podstrony, na której będą znajdować się bilety wraz z fakturami.

Gdzie znaleźć fakturę od Dworca Online

2. Zakup poprzez konto użytkownika
Bilety wraz z fakturami odnajdziesz na koncie użytkownika wchodząc w szczegóły zamówienia. Po kliknięciu w przycisk pobierz faktury uruchomi się pobieranie faktur.

Gdzie znaleźć fakturę od Dworca Online kupując będąc zarejestrowanym

Edycja danych na wystawionej fakturze VAT:

Otrzymując fakturę VAT za bilety i / lub opłatę transakcyjną każdy pasażer może jeden raz zmienić dane widniejące na fakturze. Służy do tego przycisk "Edytuj dane na fakturze".

Przycisk do edycji danych znajduje się na koncie użytkownika obok przycisku pobierz faktury. Kupując bilet anonimowo znajduje się on pod przyciskiem Pobierz faktury.

Uwaga możliwość zmiany danych nabywcy widniejący na fakturze możliwy jest tylko jeden raz. Po skorzystaniu z tej funkcji przycisk zniknie i nie będzie widoczny.

Zmiana danych nabywcy odbywa się za pośrednictwem noty korygującej: (przykład poniżej)

nota korygująca za zakup na Dwotrcu Online