Proces zakupu

1. Wyszukiwanie biletu:

Skorzystaj z wyszukiwarki połączeń i określ:
a. Początek podróży oraz miejsce docelowe. Połączenia można wyszukiwać z konkretnego przystanku lub z konkretnej miejscowości (wtedy wyszukiwarka pokaże kursy ze wszystkich przystanków z danej miejscowości). Aby wybrać wyszukiwanie z miejscowości lub konkretnego przystanku należy skorzystać z niebieskich przycisków znajdujących się obok pól Skąd oraz Dokąd.

wyszukiwarka połączeń - wybór kursu

b. Wybierz z listy podpowiedzi miejsce skąd chcesz znaleźć wyszukać kursy oraz miejsce docelowe.

wyszukiwarka połączeń - wybór miejsca wyjazdowego i powrotnego
c. Liczbę biletów.
d. Określ, czy chcesz kupić tylko bilet wyjazdowy czy również powrotny (opcjonalnie). Aby wyszukać kurs powrotny należy kliknąć w datę powrotu i wybrać z rozwijanego kalendarza datę połączenia powrotnego.

możliwość zakupu biletu powrotnego
e. Zaznacz datę wyjazdu oraz datę powrotu (jeżeli chcesz również kupić bilet powrotny).
f. Określ opcjonalnie przedział godzinowy wyszukiwanych kursów.
g. Określ czy chcesz znaleźć kursy z przesiadką lub tylko bezpośrednie połączenia.


2. Wyniki wyszukiwania

Z dostępnych kursów wybierz najdogodniejszy kurs (możesz również sprawdzać dostępne promocje na każdy kursy) oraz kliknij przejdź dalej.

Wybór połączenia oraz kursu autobusowego

Pod każdym kursem możesz sprawdzić czasy przejazdu, odległość oraz poziom dostępności miejsc.
Klikając w "więcej informacji o kursie" wyświetli się spis przystanków, lista cen oraz standardy podróży przewoźnika. Sprawdź je, aby dowiedzieć się o warunkach podroży oraz innych dostępnych udogodnieniach.


standardy podróży przewoźnika

UWAGA: W każdym przypadku podsumowanie zamówienia znajduje się z prawej strony ekranu. Znajduje się tam podsumowanie zamówienia - wybrane bilety i produkty dodatkowe

3. Wybór rodzajów biletów, promocji oraz wybór miejsc i produktów dodatkowych (jeżeli takie opcje są dostępne)

Wybierz rodzaj biletu z dostępnych ulg handlowych, ustawowych bądź promocji (jeżeli są dostępne).

Wybór rodzaju biletu - wybór ulgi handlowej lub ustawowej

Następnie jeżeli na wybranym kursie istnieje taka opcja: z dostępnej makiety wskaż miejsce siedzące, dla pasażerów w autobusie oraz wybierz produkty dodatkowe, które można kupić do biletu. Po najechaniu na każdą ikonę pojawi się opis produktu:

Wybór miejsca siedzącego w autobusie

UWAGA: w tej chwili wybór miejsc oraz produktów dodatkowych dostępny jest na kursach PKS POLONUS oraz kursach ŻakExpress.


4. Dane kupującego oraz forma dostarczenia biletów

W trzecim kroku zakupowym "dane kupującego" należy podać imię i nazwisko potrzebne do procesu płatności oraz adres e-mail na jaki zostanie wysłany link do pobrania biletu po zakończeniu transakcji. Dodatkowo jeżeli istnieje taka opcja można określić numer telefonu na jaki przyjdzie bilet w formie SMS.

forma dostarczenia biletów

4a. Faktura VAT za zamówienie

W trzecim kroku zakupowym "dane kupującego" można również podać dane do faktury VAT. Domyślnie faktura będzie wystawiana na imię i nazwisko. Jeżeli chcesz otrzymać fakturę na pełne dane wypełnij wszystkie pola (ewentualnie jeżeli potrzebujesz faktury VAT wystawionej na firmę. Zaznacz odpowiednią opcję i wypełnij wszystkie pola)

Faktura VAT za zakup biletów

5. Podsumowanie zamówienia

W ostatnim kroku zakupowym znajduje się podsumowanie zamówienia: Wybrane sposoby dostarczenia biletów, dane do faktury VAT, oraz cenę zamówienia (na którą składają się ceny biletów, opłata transakcyjna i wybrane produkty dodatkowe).
Sprawdź czy wszystko się zgadza, zaakceptuj nasz regulamin i przejdź do szyfrowanych płatności PayU.

podsumowanie zamówienia przy zakupie biletów

6. Płatność

System przekieruje do systemu płatności PayU. Wybierz płatności kartą lub wybierz bank, za pomocą którego chcesz dokonać płatności i przejdź na stronę transakcyjna wybranego banku. Postępuj zgodnie z instrukcją płatności

proces płatności PayU

UWAGA: PODCZAS PŁATNOŚCI NIE ZMIENIAMY TYTUŁU PRZELEWU!

Zmiana tytułu przelewu spowoduje wygenerowanie błędnej transakcji i problemy z zakupem biletu


6a. Płatność na stronie banku oraz powrót na stronę Dworca Online.

Po dokonaniu płatności system powróci na stronę podsumowania PayU, a po 20 sekundach na stronę Dworca Online (lub po kliknięciu przycisku "Powrót do sklepu")

proces płatności PayU

7. Dostarczony bilet

Opłacony bilet zostanie wysłany na adres e-mail podany w zamówieniu lub dodatkowo na numer telefonu w postaci SMS. Po powrocie z systemu PayU wyświetlony zostanie komunikat o przeprowadzonej transakcji.

proces płatności PayU