Program Pasażer PLUS

Program Lojalnościowy Pasażer PLUS dostępny jest dla naszych zarejestrowanych użytkowników, którzy kupują bilet za jego pośrednictwem. W tym miejscu opiszemy dokładnie krok po kroku, jak wygląda korzystanie z programu Pasażer PLUS.


PASAŻER PLUS - opis działania

SPIS TREŚCI:     (kliknij aby przejść do konkretnego tematu)

Jak wziąć udział w programie:

1.1. Wyrażenie zgody na udział podczas rejestracji nowego konta >>>

1.2. Wyrażenie zgody na udział dla posiadających już konto >>>

1.3. Gdzie odnaleźć informacje na temat ilości zgromadzonych punktów? >>>


2. Połączenia biorące udział w Programie Lojalnościowym:

2.1. Jakie połączenia biorą udział w programie Pasażer PLUS?


3. Zakup biletów:

3.1. Jak kupić bilety, aby otrzymać punkty w ramach programu? >>>

3.2. Jak wykorzystywać zdobyte punkty? >>>


1.1. Wyrażenie zgody na udział podczas rejestracji nowego konta

Zgodę na udział w programie Pasażer Plus można wyrazić zakładając nowe konto w momencie rejestracji. Wystarczy zaznaczyć odpowiedni checkbox. Od tego momentu posiadacz konta jest uczestnikiem Pasażer Plus. Zgodę w każdej chwili można cofnąć (wtedy traci się możliwość zbierania i wydawania punktów)

Zgoda na udział w programie lojalnościowym


1.2. Wyrażenie zgody na udział w programie dla posiadających już konto

Dla tych co posiadają już konto, a nie mają wyrażonej zgody na udział w programie Pasażer Plus istnieje możliwość zaznaczenia zgody za pośrednictwem posiadanego konta. W tym celu należy zalogować się na własne konto, wejść w zakładkę "ustawienia prywatności" oraz zaznaczyć odpowiednią opcję oraz zapisać zmiany.

Zgoda z poziomu konta użytkownika


1.3. Gdzie odnaleźć informacje na temat ilości zgromadzonych punktów?

Wszystkie informacje na temat dostępnych programów lojalnościowych, zgód na wzięcie udział oraz aktualnie zgromadzone punkty dostępne są po zalogowaniu w zakładce "Programy lojalnościowe".

Liczba zdobytych punktów


2.1. Jakie połączenia biorą udział w programie Pasażer PLUS?

Co do zasady wszystkie połączenia PKS Polonus należą do programu co oznacza, że za za zakup biletów przypisane zostaną punkty. Punkty przyznawane są za wydane złotówki na bilety (za produkty dodatkowe czy opłatę transakcyjną punkty nie zostają naliczane). Połączenia biorące udział w programie oznaczone są pomarańczowym trójkątem w lewym górnym rogu. Po najechaniu wyświetla się odpowiednia informacja.

UWAGA: informacje widoczne są tylko w momencie kiedy użytkownik jest zalogowany i ma zgodę na wzięcie udziału w programie.

Kursy objęte programem posiadają specjalne oznaczenie


3.1. Jak kupić bilety, aby otrzymać punkty w ramach programu?

UWAGA: Aby otrzymać punkty za kupione bilety należy dokonać zakupu poprzez swoje konto użytkownika (w przeciwnym wypadku zakup zostanie sklasyfikowany jako anonimowy i punkty nie zostaną dopisane do konta). W tym celu należy zalogować się na własne konto i dopiero rozpocząć cały proces zakupu biletów.

Proces zakupu jest identyczny jak w przypadku zakupu zwykłych biletów. Należy tylko pamiętać, że informacje o tym ile dostanie się punktów za zamówienie będą widniały tylko dla tych klientów, którzy są zalogowani. Należy więc wyszukać połączenie, wybrać, kurs, wybrać bilety (lub promocje jeżeli są dostępne), wpisać imię i nazwisko oraz zapłacić za bilet. Informacja ile otrzymamy punktów za zamówienie widnieje w koszyku.

Zakup biletu w programie Pasażer PLUS

Po zakupie w wiadomości potwierdzającej transakcje znajdzie się informacja ile zostanie przynanych punktów.
UWAGA: Należy pamiętać, że punkty zostaną dopisane do konta po zrealizowanej usłudze przewozu (jeżeli bilet zostanie zwrócony przed odjazdem - punkty nie zostaną dopisane)

Wiadomość potwierdzająca ilość przyznanych punktów


3.2. Jak wykorzystywać zdobyte punkty?

Zdobyte punkty można wymieniać na darmowe przejazdy. Aby móc opłacić bilet punktami, a tym samym zdobyć kupon na przejazd należy posiadać odpowiednią ilość punktów odpowiadającą wartości biletu.

Każdy zdobyty punkt warty jest 1 grosz. To oznacza, że aby opłacić bilet warty 20 zł należy posiadać 2000 punktów.

Pamietajcie, że punkty można wykorzystywać do płacenia za bilety ulgowe, a także promocyjne! Oznacza to, że jeśli upolujecie bilet promocyjny w niższej cenie, będziecie potrzebowali mniej punktów, aby zdobyć darmowy przejazd.

W ostatnim czwartym kroku zakupowym (podsumowanie) będzie znajdował się box z informacją o programie lojalnościowym, ilością oraz wartością zgromadzonych punktów przez użytkownika. Będzie również znajdowała się lista biletów w zamówieniu oraz informacja czy możemy zrabatować bilet punktami. Jeżeli posiadamy wystarczającą ilośc punktów, aby zdobyć darmowy przejazd - przy bilecie będzie aktywny przycisk "użyj punktów.


PRZYKŁAD WYKORZYSTANIA:

W poniższym przykładzie kupujemy dwa bilety normalne każdy w cenie 39 zł. Posiadamy 5000 punktów wartych 50 zł.

Wykorzystanie punktów w ramach programu Pasażer PLUS

Po wybraniu jednego biletu, który chcemy "opłacić" punktami, możliwość zrabatowania drugiego biletu staje się niemożliwa ze względu na brak wystarczającej ilości punktów. Po użyciu punktów na wybranym bilecie zmieni się cena całego zamówienia. Zrabatowany bilet zmieni cenę na 0 zł. Aby dokończyć należy opłacić pozostałą część zamówienia przechodząc do PayU i dokonując opłaty.

Rabatowanie biletu przy użyciu punktów

Kupon na darmowy przejazd oraz pełnopłatny przejazd pojawią się na koncie w nowym zamówieniu. Trzeba pamiętać, że kuponu na darmowy przejazd nie można zwrócić, ani zmienic jego daty wyjazdu.

Kupon na przejazd