Sposoby dostarczania biletów

Od 26 czerwca Dworzec Online zmienił sposób dostarczania biletów poprzez wiadomość e-mail. Od tej pory bilet PDF nie będzie dołączony jako załącznik do wiadomości tylko będzie gotowy do pobrania za pośrednictwem specjalnie wygenerowanego linka znajdującego się w wiadomości e-mail.

Zmiana podyktowana jest sugestiami klientów, którym zdarzało się, że wiadomość z załącznikiem PDF była traktowana przez restrykcyjnie ustawione filtry antyspamowe poczty jako SPAM.

Zachęcamy do posiadania konta na Dworcu Online. Posiadanie konta pozwala na pełna kontrolę nad swoimi biletami - łatwiejsze zwroty, możliwość przebookowania, zestawienie zamówień, wszystkie bilety w jednym miejscu.

Sposoby dostarczania biletów

Wprowadzona zmiana rozwiąże problemy, które dotykały części klientów, których konta pocztowe traktowały wiadomości z Dworca Online z biletem PDF jako SPAM.

Sposoby dostarczania biletów poprzez e-mail na Dworcu Online:

Sposób pobrania biletu poprzez wiadomość e-mail zależy od sposobu zakupu:

  • Zakup anonimowy (bez logowania się na konto użytkownika)
  • Zakup poprzez zarejestrowane konto użytkownika

Zakup anonimowy: (instrukcja jak pobrać bilet)

1. Aby pobrać bilet wystarczy wejść w dostarczoną z Dworca Online wiadomość i kliknąć w podany link

kliknij w link znajdujący się w mailu

2. Otworzy się strona Dworca Online. W pole adres e-mail należy wpisać prawidłowy adres e-mail, na który został dokonany zakup (wymagana względami bezpieczeństwa weryfikacja) i kliknąć pobierz

weryfikacja adresu e-mail w celu pobrania biletu z DworcaOnline

3. Po poprawnym wykonaniu czynności pokaże się lista biletów do pobrania. Kliknij w każdy bilet aby zacząć pobieranie biletu. 

pobieranie biletów PDF poprzez Dworzec Online

4.W zależności od posiadanej przeglądarki po kliknięciu w każdy bilet rozpocznie się pobieranie biletu. Po pobraniu, bilet będzie znajdował się w wybranym przez użytkownika folderze.

w pliku zip znajdują się wszystkie bilety


Zakup poprzez zarejestrowane konto użytkownika: (instrukcja jak pobrać bilet)

1. Aby pobrać bilet wystarczy wejść w dostarczoną z Dworca Online wiadomość i kliknąć w podany link.

kliknij w link znajdujący się w mailu od Dworca Online

2. Link przekieruje do konta użytkownika (może potrzebne być uprzednie zalogowanie do konta) do konkretnego zamówienia, w którym znajduje się pełna funkcjonalność dokonywania operacji na bilecie (zwroty, przebookowanie, pobieranie biletów)

Link skieruje do konta użytkownika