Zobacz atrakcyjne promocje PKS POLONUS, zniżki, rabaty, promocje

Polonus, narodowy przewoźnik autokarowy i lider projektu Polonus Partner, udostępnił wakacyjny kalendarz połączeń. W tym roku szczególnie zachęcamy do spędzenia spokojnych i niezapomnianych wakacji w Polsce – nad morzem lub na Mazurach.

Zobacz więcej
Zobacz rozkłady jazdy PKS POLONUS

Narodowy przewoźnik autokarowy Polonus został Partnerem Tour de Pologne UCI World Tour. W ramach długoterminowej współpracy Polonus będzie także Oficjalnym Przewoźnikiem Autokarowym polskiego narodowego wyścigu kolarskiego.

Zobacz więcej
W Polonus zapewniamy bezpieczeństwo podróży

W autokarach Polonus obowiązują rygorystyczne procedury bezpieczeństwa, tj. obowiązek noszenia maseczki zakrywającej usta i nos. Wszyscy pasażerowie powinni posiadać i podróżować w maseczce ochronnej. Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo.

Zobacz więcej
Zwiększamy liczbe odjazdów autobusowych

Narodowy przewoźnik autokarowy Polonus zwiększa częstotliwość kursowania na popularnych trasach. Już od 6 lipca zostanie dodany czwarty kurs pomiędzy Warszawą i Ostrołęką, a od 10 lipca zostanie uruchomione drugie połączenie pomiędzy Warszawą i Bartoszycami.

Zobacz więcej
Polonus wprowadza ulgę dla dzieci do lat 4 w wysokości 80%

Polonus, narodowy przewoźnik autokarowy przygotował specjalną propozycję dla najmłodszych. Tuż przed startem linii wakacyjnych została wprowadzona nowa ulga handlowa, dzięki której dzieci do lat 4 będą podróżowały ze zniżką wynoszącą aż minus 80%!.

Zobacz więcej
Polonus przywraca działalność przewozów dalekobieżnych

Spółka Polonus S.A. informuje, że w związku z podejmowaniem przez Rząd Polski kolejnych działań mających na celu znoszenie ograniczeń, zostaje przywrócona w kolejnych etapach działalność przewozów dalekobieżnych, lokalnych, Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia oraz Hostelu.

Zobacz więcej


GPS

Lokalizacja autokaru na trasie

Dla wygody podróżnych oraz osób oczekujących na przystankach, wszystkie pojazdy Polonus wyposażone są w moduł GPS. Moduł umożliwia sprawdzenie, w serwisie internetowym Polonus lub aplikacji mobilnej, aktualnej pozycji pojazdu na trasie.

Wi-fi

Darmowy internet Wi-Fi

Wszystkie autokary Polonus wyposażone są w nowoczesne urządzenia typu hotspot Wi-Fi pozwalające na korzystanie z darmowego Internetu podczas całej podróży.

230 V

Gniazda zasilania 230 V

Standardowym wyposażeniem wszystkich autokarów Polonus jest bezpłatny dostęp do gniazdek zasilania 230 V, dzięki czemu każdy pasażer ma możliwość skorzystania z darmowego zasilania urządzeń elektronicznych wykorzystywanych w podróży.

GPS

Fotelik samochodowy

PKS Polonus zachęca do rodzinnych podróży na liniach dalekobieżnych. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci podróżujących na trasach Polonus, firma przygotowała możliwość zamówienia fotelika samochodowego lub podstawki samochodowej. Rodzice będą mogli czuć się w pełni bezpiecznie wysyłając dzieci w podróż Polonusem.

Wi-fi

Klimatyzacja

PKS Polonus wyposażył firmę w autokary, w których każdy dysponuje klimatyzacją i ogrzewaniem, co zwiększa komfort pasażerów podróżujących w sezonie letnim i zimowym na trasach dalekobieżnych. Podstawą dobrego samopoczucia podróżujących przy kilkugodzinnych przejazdach jest odpowiednia temperatura, a za tym nowoczesna flota pojazdów.

230 V

Pasy bezpieczeństwa

Dla bezpieczeństwa podróżujących każdy fotel w pojazdach Polonus posiada zainstalowany indywidualny pas bezpieczeństwa. Firma PKS Polonus dba o bezpieczeństwo swoich klientów, dlatego wszystkie autokary wyposażone są w pasy bezpieczeństwa, foteliki samochodowe, a kierowcy odbywają szkolenia w zakresie ratownictwa drogowego.

Gazeta pokładowa

Magazyn pokładowy

W ramach oferty usług dodatkowych uatrakcyjniających czas podróży Polonus udostępnia swoim pasażerom magazyn pokładowy „Świat Podróże Kultura” prezentujący ciekawe artykuły o tematyce podróżniczej i kulturalnej opisujące ciekawe miejsca, wydarzenia oraz imprezy kulturalne z różnych krajów świata. Magazyn prezentuje też aktualne promocje i najnowszą ofertę Polonus.

Komfort podróży

Komfort podróży

Autokary obsługujące linie dalekobieżne Polonus wyposażone są w wygodne i rozkładane, a w większości pojazdów Polonus, dodatkowo rozsuwane fotele z indywidualnym oświetleniem. Układ siedzeń w pojazdach Polonus zapewnia większą przestrzeń na nogi i pomiędzy fotelami w porównaniu do większości przewoźników.

Wykfalifikowany Kierowca

Wykwalifikowany kierowca - ratownik drogowy

Osoby prowadzące pojazdy dalekobieżne Polonus to zawodowi kierowcy, podlegający ciągłej ocenie i rozwojowi zawodowemu w zakresie bezpieczeństwa drogowego oraz techniki i płynności jazdy, które wpływają na bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Kierowcy Polonus przechodzą cyklicznie testy i szkolenia teoretyczne jak i praktyczne oraz podlegają okresowej weryfikacji ich kompetencji i umiejętności związanych z prowadzeniem pojazdów i obsługą pasażerów. Od 2015r. wszyscy kierowcy Polonus legitymują się certyfikowanym kursem Ratownika Drogowego przygotowującym do udzielania pierwszej pomocy w nagłych zdarzeniach i zachorowaniach.

Zobacz nasz rozkład jazdy i podróżuj z POLONUSEM.

POL1 - Warszawa - Łomża - Kolno - Pisz - Ruciane-Nida - Mikołajki - Ryn - Giżycko zobacz rozkład
POL2 - Warszawa Warszawa - Pułtusk -Różan - Ostrołęka zobacz rozkład
POL3 - Warszawa - Szczytno - Biskupiec - Mrągowo zobacz rozkład
POL4 - Warszawa - Przasnysz - Chorzele - Szczytno - Pasym - Olsztyn zobacz rozkład
POL5 - Warszawa - Płońsk - Mława - Olsztyn - Lidzbark Warmiński - Bartoszyce zobacz rozkład
POL6 - Warszawa - Wyszków - Łomża - Ełk - Olecko - Gołdap zobacz rozkład
POL7 - Warszawa - Lublin zobacz rozkład
POL9 - Warszawa - Sierpc - Rypin - Brodnica - Grudziądz zobacz rozkład
POL10 - Warszawa - Kozienice - Lipsko - Sandomierz - Tarnobrzeg zobacz rozkład
POL11 - Warszawa - Radom - Ostrowiec Świętokrzyski - Sandomierz - Stalowa Wola zobacz rozkład
POL16 - Warszawa - Kielce - Busko Zdrój - Tarnów - Nowy Sącz - Krynica-Zdrój zobacz rozkład
POL18 - Warszawa - Wrocław - Kłodzko - Duszniki-Zdrój - Kudowa-Zdrój zobacz rozkład
POL21 - Warszawa - Babsk - Rawa Mazowiecka - Tomaszów Mazowiecki zobacz rozkład
Poniżej znajdują się kursy wakacyjne realizowane od 27.06.2020 do 31.08.2020
POL32 - Warszawa - Stegna - Kąty Rybackie - Krynica Morska zobacz rozkład
POL33 - Warszawa - Władysławowo - Karwia - Dębki - Łeba zobacz rozkład
POL35 - Warszawa - Koszalin - Mielno zobacz rozkład
POL36 - Warszawa - Ruciane Nida - Mikołajki - Ryn - Giżycko zobacz rozkład
PKS Polonus to nowoczesna firma z 60-letnim doświadczeniem w przewozach pasażerskich tak na ogólnopolskim, jak i europejskim rynku komunikacyjnym.
Profesjonalizm pracy i wyszkolenie kierowców to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

Poznaj historię firmy