Baboszewo (woj. mazowieckie, powiat płoński)

Skąd Dokąd

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Żuromin (woj. mazowieckie, powiat żuromiński)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Żuromin (woj. mazowieckie, powiat żuromiński)

Lokalizacja

Baboszewo leży w województwie mazowieckim, powiat płoński. Jest zlokalizowana w zachodniej części gminy, którą jest Boboszewo. Przez miejscowość przebiega droga powiatowa Płońsk-Raciąż, która stanowi połączenie z Płońskiem oraz linia kolejowa Nasielsk-Sierpc. Baboszewo znajduje się w odległości niespełna 20km od Płońska i 84km od Warszawy. Jest to największa miejscowość w gminie.

Jak dojechać?

Do Boboszewa znajdują się bezpośrednie połączenia autobusowe z Warszawy, Ostródy, Żuromina czy Płocka i Płońska.

Zabytki

Wszystkie połączenia PKS są realizowane według aktualnego rozkładu jazdy z przystanku Baboszewo. Bilety do kupienia u kierowcy.

Atrakcje

Wizytówką Baboszewa jest powstała w 2000 roku Hala Sportowo-Widowiskowa o wymiarach 44x26m. Hala została wyróżniona przez Urząd Kultury Fizycznej i Sportu za najlepiej wykonany i zaprojektowany obiekt sportowy, który jest idealny do organizacji imprez sportowych i kulturalnych.

Dodatkowo w obiekcie znajduje się także sala korekcyjno-gimnastyczna, siłownia, aula ze stołami do tenisa stołowego, sauna i boisko zewnętrzne oświetlone o sztucznej nawierzchni. Hala Sportowa jest nie tylko miejscem uprawiania sportu, ale także spędzania wolnego czasu i relaksu.

Ciekawostki

W Hali Sportowo-Widowiskowej corocznie organizowane są imprezy, pod nazwą Masovia Cup – Puchar Lata, przypadające w okresie wakacji. W turnieju wzięły udział m.in. zespoły z Portugali i Azerbejdżanu. Gośćmi takich spotkań są często znane i lubiane osoby. Obecność gwiazd zawsze spotka się dużym zainteresowaniem i entuzjazmem lokalnej społeczności, jest to okazja do spotkania na żywo osób, których twarze znane są tylko z gazet lub ekranu telewizora.

Przewoźnicy

Połączenia PKS są obsługiwane przez przewoźników takich jak: PKS Polonus, PKS w Mławie S.A. czy PKS w Płocku S.A. czy PKS w Ciechanowie S.A.

Dworce i przystanki

Wszystkie połączenia PKS są realizowane według aktualnego rozkładu jazdy z przystanku Baboszewo. Bilety do kupienia u kierowcy lub poprzez wyszukiwarkę biletów na Dworcu Online

Zakup biletów online