Bełchatów (woj. łódzkie, powiat bełchatowski)

Skąd Dokąd

Kudowa-Zdrój (woj. dolnośląskie, powiat kłodzki)

Lublin (woj. lubelskie, powiat lublin)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Wieluń (woj. łódzkie, powiat wieluński)

Kudowa-Zdrój (woj. dolnośląskie, powiat kłodzki)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Wieluń (woj. łódzkie, powiat wieluński)

Wrocław (woj. dolnośląskie, powiat wrocław)

Lokalizacja

Bełchatów to nieduże, 60-tysięczne miasto położone w środkowej Polsce. Znajduje się około 50 km na południe od Łodzi i około 25 km na zachód od Piotrkowa Trybunalskiego. Bełchatów znajduje się w województwie łódzkim i jest siedzibą powiatu Bełchatowskiego.

Jak dojechać?

Bełchatów jest dobrze skomunikowany z najważniejszymi miastami w Polsce. Zakupując bilety przez naszą stronę internetową, można dojechać tu bezpośrednio z Warszawy, Wrocławia, Wielunia, Szklarskiej Poręby, Karpacza i Kudowy - Zdroju. .

Zabytki

Na terenie miasta można znaleźć również zabytkowe kościoły. Najsłynniejszym z nich jest Kościół Parafialny pw. Wszystkich Świętych - zbudowany w XII wieku w stylu gotyckim. Inną, ważną świątynią na terenie miasta jest Kościół Parafialny pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny, który powstał w XVIII-wieku. W Bełchatowie nie brakuje miejsc pamięci narodowej związanych z II Wojną Światową.

Atrakcje

Miasto Bełchatów znane jest w całej Polsce z największej "dziury w ziemi", którą jest odkrywkowa kopalnia węgla brunatnego. Widok na odkrywkę rozciąga się z tarasu widokowego w Kleszczowie. Wokół Bełchatowa nie brakuje akwenów, które powstały na terenach dawnych odkrywek.

Delikatnie górzysty teren, na którym położone jest miasto sprzyja miłośnikom górskiej jazdy na rowerze i pieszych wędrówek. Jedną z najciekawszych atrakcji okolic Bełchatowa jest Tor Saneczkowy i kompleks rekreacyjny na Górze Kamieńsk.

Ciekawostki

Bełchatów jest niezwykłym miastem i niezwykłym miejscem na mapie naszego kraju. W herbie miasta znajduje się Adam i Ewa. Pierwsze wzmianki o mieście pojawiły się już w XIII wieku. Bełchatów jest jednym z miast, które miało nadawane prawa miejskie dwukrotnie - pierwszy raz w 1743, potem w 1925.

Przewoźnicy

Najlepiej skomunikowany jest z Warszawą i Wieluniem. Do stolicy odjeżdża stąd codziennie 7 autobusów, które obsługiwane są przez trzech przewoźników: PKS Wieluń, PKS w Mławie SA i PKS Polonus. Rozkład jazdy autobusów na bełchatowskim dworcu jest całkiem imponujący. W okolicach Bełchatowa przebiega również droga krajowa numer 1, łącząca Górnośląski Okręg Przemysłowy z Trójmiastem

Dworce i przystanki

Wszystkie połączenia autobusowe, które przejeżdżają przez Bełchatów zatrzymują się na głównym dworcu autobusowym znajdującym się przy ulicy Sienkiewicza 42. Dworzec zlokalizowany jest przy drodze krajowej nr 74. Połączenia PKS, które przebiegają przez miasto zatrzymują się również na innych przystankach w Bełchatowie. Najważniejsze z nich zlokalizowane są przy bełchatowskim szpitalu (Bełchatów Szpital), przy rondzie na ul. Lipowej, przy ul. Kwiatowej, przy ul. Piłsudskiego i przy ulicy Wojska Polskiego.

Zakup biletów online