Białogard (woj. zachodniopomorskie, powiat białogardzki)

Skąd Dokąd

Lokalizacja

Białogard to niespełna 25-tysięczne miasteczko zlokalizowane w województwie zachodniopomorskim. Jest dużym ośrodkiem handlowym, chociaż dobrze rozwinięty jest tutaj również przemysł metalowy, spożywczy i elektroniczny.

Jak dojechać?

Do Białogardu można dojechać zarówno z Warszawy, jak i z Kołobrzegu - podobnie zresztą jak w drugą stronę. Rozkład jazdy jest dostępny na naszej stronie internetowej.

Zabytki

Do głównych zabytków Białogardu należą przede wszystkim budynki znajdujące się na starym mieście, między innymi XIX-wieczny ratusz. Ponadto będąc w tym mieście warto zobaczyć kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zbudowany w stylu gotyckim w XIV wieku. W tym samym wieku został również zbudowany kościół św. Jerzego, który pierwotnie był domem trędowatych.

Atrakcje

W Białogardzie nie brakuje zabytków, jednak zachęcamy również do zwiedzenia wyjątkowego Bursztynowego Pałacu w pobliskim Strzekęcinie. Budynek jest otoczony pięknym Parkiem Pałacowym, w którym znajduje się również słynna Fontanna z flamingami.

Ponadto miłośnikom innego rodzaju rozrywki proponujemy odwiedzenie białogardzkich kawiarenek, restauracji oraz klubów, w których z pewnością można spędzić miło czas.

Ciekawostki

Miłośnicy natury odnajdą w Białogardzie spokój i ukojenie. Znajduje się tutaj bardzo dużo terenów zielonych, między innymi park z dwunastoma wiekowymi dębami, których wiek szacuje się na 400-600 lat. W Białogardzie urodziło się wiele znanych osób, między innymi: kajakarz i dwukrotny zdobywca brązowego medalu olimpijskiego - Dariusz Białkowski, księżna Anna Komorowska, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksander Kwaśniewski, piłkarz i zdobywca srebrnego medalu olimpijskiego - Dariusz Szubert, aktor - Andrzej Wasilewicz czy rzeźbiarz - Joachim Utech.

Na terenie miasta można wyróżnić wiele różnych wspólnot wyznaniowych, takich jak: kościół rzymskokatolicki, kościół ewangeliczny, kościół Nowoapostolski, świadkowie Jehowy, a także Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego.

Przewoźnicy

Przewoźnikiem, który oferuje pewne, komfortowe oraz bezpieczne połączenia autobusowe do/z Białogardu jest PKS w Mławie S.A.

Dworce i przystanki

Jeśli pragną Państwo sprawdzić połączenia PKS z Białogardu bądź do Białogardu, zachęcamy do skorzystania z rozkładu jazdy znajdującego się na naszej stronie. W naszym serwisie można również nabyć bilety autobusowe on-line. Można je także dostać bezpośrednio na dworcu PKS w Białogardzie, który znajduje się przy ulicy Drzymały 1.

Zakup biletów online