Broszniw (woj. Ukraina, powiat -)

Skąd Dokąd

Lokalizacja

Broszniw, a dokładnie Broszniów-Osada to miasteczko znajdujące się na Ukrainie w obwodzie iwanofrankowskim. Jest to niewielkie miasteczko liczące około 1100 mieszkańców. Broszniw został założony około 1890 roku, przez miasto przepływa rzeka Sivka.

Odległości miasteczka od największych miast Polski wynosi w kolejności: Szczecin 1082 km; Gdynia 1053; Jelenia Góra 811 km; Wrocław 716 km; Kraków 447 km; Lublin 356 km.

Jak dojechać?

Do Broszniów-Osada dojechać można samochodem. Z wybranego miasta w Polsce należy kierować się trasą na Lublin. Z Lublina należy jechać trasą E372 do granicy. Po przekroczeniu granicy w Hrebennym kierować się na drogę numer M09. Tą drogą aż do miejscowości Murowane, w której zmieniamy drogę na M17, a następnie E40. W Sokolnikach odbijamy na trasę E471, później H10. Droga krajowa H10 prowadzi wprost do Broszniów-Osada.

Poza transportem samochodowym do miasteczka można dojechać za pomocą połączenia PKS. W Warszawy, na stałej trasie kursują autobusy do tej miejscowości.

Zabytki

Broszniów-Osada, jako niewielka miejscowość nie posiada wielu zabytków. Decydując się na odwiedziny tego miejsca należy jednak zobaczyć Kościół Świętego Wniebowstąpienia. Poza nim muzeum Wołodymyra Ivasyuka ukraińskiego kompozytora i poety żyjącego w latach 1949 – 1979.

Atrakcje

Jedną z nielicznych atrakcji Broszniwa jest jedyny na Ukrainie pomnik Vladimira Vitovsky. Vladimir Semyonovich Vysotsky, czyli Władimir Wysocki urodził się w 1938 roku w Moskwie. Był piosenkarzem, poetą, tekściarzem, aktorem. Zmarł w 1980 roku w Moskwie.

Ciekawostki

Broszniów-Osada została założona w 1615 roku. W latach 1918 do 1945, podczas trwania II Rzeczpospolitej Polskiej miejscowość Broszniw należała do Polski i stanowiła siedzibę gminy wiejskiej województwa stanisławowskiego.

Przewoźnicy

Aby dojechać do Broszniów-Osada za pomocą połączenia autobusowe należy udać się do Warszawy. To z niej, a dokładnie z dworca zachodniego, kursują autobusy do Broszniów-Osada. Za połączenia na tej trasie odpowiadają tacy przewoźnicy, jak Agat oraz ATE transport międzynarodowy. Poza tym takie firmy, jak PKS Sokołów, czy prywatny przewoźnik Witold Wasyłeczko.

Bilety na połączenia z Broszniów-Osada można kupić za pomocą strony internetowej, a także w kasie biletowej na dworcu i bezpośrednio u przewoźników kursujących na trasie. Rozkład jazdy do Broszniów-Osada dostępny jest w Internecie, a także na dworcu w Warszawie.

Dworce i przystanki

Miastem docelowym na trasie jest Iwano Frankowsk. Autobusy zatrzymują się jednak na przystanku w Broszniów-Osada. Stanowi on punkt docelowy podróży do tej miejscowości.

Zakup biletów online