Rozkład jazdy / Dębica

Dębica (woj. podkarpackie, powiat dębicki)

Skąd Dokąd

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Nowy Sącz (woj. małopolskie, powiat nowy sącz)

Lokalizacja

Dębica to miasteczko położone w województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części kraju. Leży nad rzeką Wisłoką, w Rynnie Podkarpackiej. Stanowi ważny ośrodek przemysłu spożywczego, a także chemicznego.

Jak dojechać?

Do Dębicy można dojechać z dwóch miast leżących na terenie Polski: Warszawy oraz Nowego Sącza. Z Dębicy można dojechać do tych samych miast. Wszystkie połączenia autobusowe są w pełni sprawdzone, sprawne, szybkie, a także bezpieczne.

Zabytki

Do rejestru zabytków znajdujących się na terenie Dębicy należy między innymi Kościół farny świętej Jadwigi, który został wybudowany w XVI wieku. Świątynia została zaprojektowana w stylu gotyckim, jednak da się zauważyć również elementy neogotyckie. W środku został umiejscowiony późnobarokowy ołtarz główny, z kolei przy kościele znajduje się dzwonnica z początku XX wieku. Warto dodać, że najstarszy zachowany dzwon pochodzi z 1423 roku. W mieście znajdują się także inne ważne miejsca sakralne, na przykład Kaplica błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, znajdująca się przy Domu Macierzystym Sióstr Służebniczek. Została ona wybudowana w 1882 roku, a odrestaurowana w 2011 roku. Innym przykładem może być Kościół Matki Bożej Anielskiej, który również znajduje się przy Domu Macierzystym Sióstr Służebniczek.

Wśród innych obiektów historycznych zasługujących na uwagę można wyróżnić: Synagogę Nowomiejską, żydowski cmentarz, zabytkową zabudowę rynku, dawny pałac Raczyńskich oraz dawne klasztory.

Atrakcje

W Dębicy mieści się Muzeum Regionalne, w którym znajdują się między innymi ciekawe zbiory broni, pojazdów oraz wyposażenia, które z pewnością wzbudzą Państwa zainteresowanie. Dla miłośników innego rodzaju rozrywki proponujemy wizytę w Aquaparku, który znajduje się przy ulicy Piłsudskiego 19. Jest to miejsce, które będzie świetną opcją na spędzenie aktywnego dnia z całą rodziną.

Ciekawostki

Dębica stanowi jeden z ważniejszych ośrodków przemysłowych na terenie tej części kraju. Głównie rozwinięta jest gospodarka gumowa i chemiczna, a także spożywcza. Miasto zlokalizowane jest przy Autostradzie A4 i posiada dwa węzły zjazdowe (Dębica Zachód i Dębica Wschód).

Przewoźnicy

Połączenia PKS z Dębicy do Nowego Sącza i Warszawy oraz w drugą stronę oferuje znany i pewny przewoźnik "MIŚ".

Dworce i przystanki

Jeśli chcą Państwo nabyć bilety na interesujące Was kursy, istnieje możliwość zakupu ich na dworcu autobusowym w Dębicy, który znajduje się przy ulicy Głowackiego 29 bądź przez naszą stronę internetową, gdzie znajdą Państwo również pełny rozkład jazdy.

Zakup biletów online