Dębica (woj. podkarpackie, powiat dębicki)

Skąd Dokąd

Gdańsk (woj. pomorskie, powiat gdańsk)

Gorlice (woj. małopolskie, powiat gorlicki)

Rzeszów (woj. podkarpackie, powiat rzeszów)

Ustrzyki Górne (woj. podkarpackie, powiat bieszczadzki)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Gdańsk (woj. pomorskie, powiat gdańsk)

Gorlice (woj. małopolskie, powiat gorlicki)

Rzeszów (woj. podkarpackie, powiat rzeszów)

Ustrzyki Górne (woj. podkarpackie, powiat bieszczadzki)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Lokalizacja

Dębica to miasteczko położone w województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części kraju. Leży nad rzeką Wisłoką, w Rynnie Podkarpackiej. Stanowi ważny ośrodek przemysłu spożywczego, a także chemicznego.

Jak dojechać?

Do Dębicy można dojechać z dwóch miast leżących na terenie Polski: Warszawy oraz Nowego Sącza. Z Dębicy można dojechać do tych samych miast. Wszystkie połączenia autobusowe są w pełni sprawdzone, sprawne, szybkie, a także bezpieczne.

Zabytki

Do rejestru zabytków znajdujących się na terenie Dębicy należy między innymi Kościół farny świętej Jadwigi, który został wybudowany w XVI wieku. Świątynia została zaprojektowana w stylu gotyckim, jednak da się zauważyć również elementy neogotyckie. W środku został umiejscowiony późnobarokowy ołtarz główny, z kolei przy kościele znajduje się dzwonnica z początku XX wieku. Warto dodać, że najstarszy zachowany dzwon pochodzi z 1423 roku. W mieście znajdują się także inne ważne miejsca sakralne, na przykład Kaplica błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, znajdująca się przy Domu Macierzystym Sióstr Służebniczek. Została ona wybudowana w 1882 roku, a odrestaurowana w 2011 roku. Innym przykładem może być Kościół Matki Bożej Anielskiej, który również znajduje się przy Domu Macierzystym Sióstr Służebniczek.

Wśród innych obiektów historycznych zasługujących na uwagę można wyróżnić: Synagogę Nowomiejską, żydowski cmentarz, zabytkową zabudowę rynku, dawny pałac Raczyńskich oraz dawne klasztory.

Atrakcje

W Dębicy mieści się Muzeum Regionalne, w którym znajdują się między innymi ciekawe zbiory broni, pojazdów oraz wyposażenia, które z pewnością wzbudzą Państwa zainteresowanie. Dla miłośników innego rodzaju rozrywki proponujemy wizytę w Aquaparku, który znajduje się przy ulicy Piłsudskiego 19. Jest to miejsce, które będzie świetną opcją na spędzenie aktywnego dnia z całą rodziną.

Ciekawostki

Dębica stanowi jeden z ważniejszych ośrodków przemysłowych na terenie tej części kraju. Głównie rozwinięta jest gospodarka gumowa i chemiczna, a także spożywcza. Miasto zlokalizowane jest przy Autostradzie A4 i posiada dwa węzły zjazdowe (Dębica Zachód i Dębica Wschód).

Przewoźnicy

Połączenia PKS z Dębicy do Nowego Sącza i Warszawy oraz w drugą stronę oferuje znany i pewny przewoźnik "MIŚ".

Dworce i przystanki

Jeśli chcą Państwo nabyć bilety na interesujące Was kursy, istnieje możliwość zakupu ich na dworcu autobusowym w Dębicy, który znajduje się przy ulicy Głowackiego 29 bądź przez naszą stronę internetową, gdzie znajdą Państwo również pełny rozkład jazdy.

Zakup biletów online