Drohobycz (woj. Ukraina, powiat -)

Skąd Dokąd

Bydgoszcz (woj. kujawsko-pomorskie, powiat bydgoszcz)

Stary Sambor (woj. Ukraina, powiat -)

Truskawiec (woj. Ukraina, powiat -)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Bydgoszcz (woj. kujawsko-pomorskie, powiat bydgoszcz)

Połtawa (woj. Ukraina, powiat -)

Stary Sambor (woj. Ukraina, powiat -)

Truskawiec (woj. Ukraina, powiat -)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Lokalizacja

Drohobycz to ukraińskie miasto zlokalizowane w obwodzie lwowskim. Leży nad rzeką Tyśmienicą w Beskidach Brzeżnych. Liczy przeszło siedemdziesiąt tysięcy mieszkańców.

Jak dojechać?

Do miasta Drohobycz istnieją sprawdzone połączenia autobusowe oferowane przez pewnych i bezpiecznych przewoźników. Autobusy do tego ukraińskiego miasta kursują z Gdańska oraz Warszawy, zapewnione są również kursy powrotne.

Zabytki

Wśród zabytków, które znajdą Państwo w mieście Drohobycz znajdują się liczne budowle sakralne. Najważniejszą z nich jest kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Panny Marii, Krzyża Świętego i świętego Bartłomieja. Jego powstanie datuje się na przełom XIV oraz XV wieku. We wnętrzu świątyni zwiedzający mogą podziwiać freski pochodzące z XVIII wieku, dzwonnicę i mur o charakterze obronnym, a także renesansowy nagrobek Katarzyny Ramułtowej.

Oprócz tego w mieście znajdują się inne obiekty sakralne, które warto zwiedzić, między innymi Synagoga, Wielka Synagoga, kościół pod wezwaniem śś. Apostołów Piotra i Pawła, a także dawny kościół pod wezwaniem świętego Michała, który obecnie jest cerkwią grekokatolicką.

Innymi zabytkami w Drohobyczy są: dom Brunona Schulza, warzelnia soli, ratusz, a także wille, które niezmiennie zachwycają turystów swoim wyglądem.

Atrakcje

W Drohobyczy znajdą Państwo wiele ciekawych miejsc, do których można zaliczyć na przykład różnego rodzaju lokale gastronomiczne, w których będą Państwo mieli możliwość zjedzenia regionalnych potraw oraz poznania lokalnej kultury.

Ciekawostki

Ciekawostką jest fakt, że w Drohobyczy działał przed wybuchem wojny polski klub sportowy. Nazywał się Junak Drohobycz i został reaktywowany w 2008 roku.

W mieście znajduje się ulica, która nazywana jest "ulicą trzech dat". W okresie II Rzeczpospolitej Polskiej nazywała się ona 11 Listopada, następnie została przemianowana na 17 Września, a obecnie jej nazwa to 22 Stycznia. Warto również zauważyć, że Drohobycz, jako jedno z nielicznych miast II Rzeczpospolitej, które nie zostało zniszczone podczas wojny.

Przewoźnicy

Do przewoźników oferujących szybkie i sprawne połączenia należą: Ofp Pankiw W.I., TZoV "Lwowskie ATP-14631", PKS Polonus oraz YOKATO Sp. z o.o.

Wymienieni przewoźnicy są solidni, a podróż odbywa się komfortowymi autokarami

Sprawdź ceny biletów oraz godziny:

Dworce i przystanki

Bilety na wybrane połączenia autobusowe mogą Państwo nabyć na dworcach autobusowych w ukraińskim mieście Drohobycz bądź na dworcach w Warszawieu. Tam również znajdą Państwo cały rozkład jazdy. Istnieje także możliwość sprawdzenia rozkładu oraz kupienia biletów autobusowych na naszej stronie internetowej poprzez wyszukiwarkę biletów.

Zakup biletów online