Dubno (woj. Ukraina, powiat -)

Skąd Dokąd

Chmielnicki (woj. Ukraina, powiat -)

Łódź (woj. łódzkie, powiat łódź)

Równe (woj. Ukraina, powiat -)

Tarnopol (woj. Ukraina, powiat -)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Chmielnicki (woj. Ukraina, powiat -)

Łódź (woj. łódzkie, powiat łódź)

Równe (woj. Ukraina, powiat -)

Tarnopol (woj. Ukraina, powiat -)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Lokalizacja

Dubno jest prawie czterdziestotysięcznym miastem położonym w obwodzie rówieńskim na terenie Ukrainy. To bardzo urocze miasteczko, które przez cały rok przyciąga do siebie wielu turystów z całego świata.

Jak dojechać?

Do Dubna można dojechać z trzech miast, do których należą: Bydgoszcz, Lublin oraz Warszawa. Z kolei z Dubna istnieją atrakcyjne połączenia autokarowe jedynie do Bydgoszczy oraz Warszawy.

Zabytki

W mieście znajduje się wiele zabytków, które warto zwiedzić. Przede wszystkim są to zabytki o charakterze sakralnym, a wśród nich możemy wyróżnić wiele klasztorów. Pierwszym ważnym klasztorem jest klasztor Bernardynów, którego powstanie datuje się na początku XVII wieku. Miał on charakter obronny i został wybudowany w stylu barokowym. Obecnie znajduje się tutaj żeński klasztor świętego Mikołaja.

Innym klasztorem jest klasztor Karmelitanek Trzewiczkowych, który pochodzi z 1686 roku. Obecnie również mieści się tutaj żeński monaster świętej Barbary. Innymi zabytkami o sakralnym charakterze są: kościół Bernardynów, kościół świętego Józefa, kościół parafialny świętego Jana Nepomucena, synagoga, a także cerkwie (świętego Grzegorza, Przemienienia Pańskiego oraz świętego Eliasza). W mieście znajduje się także zamek z bramą i bastionami oraz pałacem Lubomirskich.

Atrakcje

W Dubnie znajduje się wiele restauracji oraz innych obiektów o charakterze gastronomicznym i rozrywkowym. Odwiedzając je, mają Państwo możliwość spędzenia w ciekawy sposób wolnego czasu oraz poznania regionalnej kuchni oraz kultury. Dubno jest pięknym miasteczkiem, które zachwyca pięknem otaczającej przyrody oraz ciekawą infrastrukturą, dlatego dobrym pomysłem będzie również spacer ulicami tego miasta.

Ciekawostki

W więzieniu w Dubnie miał miejsce masowy mord, który został przeprowadzony na pensjonariuszach przez funkcjonariuszy NKWD. Tragedia miała miejsce w czerwcu 1941 roku i zginęło wtedy ponad pięćset więźniów.

Przewoźnicy

Do przewoźników oferujących bezpieczne, sprawne oraz szybkie przejazdy autobusowe należą: Kononczuk Wasyl Wasylowycz, Dp "Ferens K-Riwne", Kustiniec Wolodimir Iwanowicz, Prywatny Przedsiębiorca Stetsyk Taras Wł, a także FOP Palko Walentina Antoljewna. Przejazdy z nimi z pewnością spełnią Państwa oczekiwania i zapewnią wyjątkowy komfort podróży.

Dworce i przystanki

Rozkład jazdy znajdą Państwo na naszej stronie internetowej, dzięki której bez wychodzenia z domu, w bardzo prosty i szybki sposób mogą Państwo nabyć bilety na interesujące Was połączenia autobusowe. Istnieje również możliwość zakupu biletów na dworcach autobusowych w Lublinie oraz w Warszawie.

Zakup biletów online