Dunajowce (woj. Ukraina, powiat -)

Skąd Dokąd

Łódź (woj. łódzkie, powiat łódź)

Kamieniec Podolski (woj. Ukraina, powiat -)

Lokalizacja

Dunajowce to szesnastotysięczne miasto położone na Podolu na Ukrainie. Zostało założone na początku XV wieku, jednak status miasta uzyskało dopiero w 1958 roku. W XVIII do ludności zamieszkującej to miasto należeli głównie Polacy oraz Żydzi.

Jak dojechać?

Do tego wyjątkowego miasta można dojechać z dwóch polskich miast - Bydgoszczy oraz Łodzi. Jednocześnie informujemy, że dostępne są także połączenia autobusowe powrotne.

Zabytki

Wśród zabytków położonych na terenie miasta Dunajowce mogą Państwo znaleźć Pałac Krasińskich, który został zbudowany w 1918 roku. Ciekawostką jest, iż pałac bywa mylnie kojarzony z miejscem urodzin Zygmunta Krasińskiego. Ponadto w miasteczku znajdą Państwo wiele innych, równie ciekawych zabytków, między innymi budynek szkoły.

Atrakcje

Wszystkim miłośnikom historii polecamy się wybrać do Muzeum Historycznego znajdującego się na terenie miasta. Jeśli jednak są Państwo entuzjastami innego rodzaju rozrywki, zachęcamy do skorzystania z ofert punktów gastronomicznych, takich jak restauracje, kawiarnie, puby oraz bary. W miejscach tych z pewnością spędzą Państwo miło czas i będą mieli przyjemność skosztować regionalnych przysmaków.

Dunajowce są miastem bardzo ładnym, dlatego niewątpliwą atrakcją może okazać się pozornie zwykły spacer uliczkami tego miasteczka. W mieście została również zlokalizowana galeria handlowa, która również może okazać się dla turystów ciekawym miejscem spędzenia wolnego czasu.

Ciekawostki

W Dunajowcach urodziło się wiele znamienitych osobistości. Należą do nich między innymi: Ihor Witiuk - ukraiński sportowiec, który gra w kieleckiej drużynie siatkarskiej; Bolesław Woytowicz - pianista i kompozytor, a także pedagog polskiego pochodzenia; Stefan Leon Skibniewski - katolicki duchowny, również pochodzenia polskiego.

Przewoźnicy

Charkawy Wasyl Iwanowicz oraz Prywatny Przedsiębiorca Stetsyk Taras Wł to dwaj przewoźnicy, którzy oferują pewne połączenia międzynarodowe do miasta Dunajowce. Połączenia realizowane są między miastami Łódź oraz Bydgoszcz a miastem Dunajowce. Przejazdy te są w pełni bezpieczne, a także bardzo komfortowe, dlatego na pewno spełnią Państwa oczekiwania.

Dworce i przystanki

Bilety mogą Państwo nabyć przez naszą stronę internetową. Jest to bardzo szybki i wygodny sposób, który nie wymaga wychodzenia z domu. Jeśli jednak wolą Państwo tradycyjną formę zakupu biletów, zapraszamy do odwiedzenia kas biletowych w miastach: Dunajowce oraz w Warszawie na Dworcu Zachodnim. Tam również znajdą Państwo rozkład jazdy, które są też dostępne na naszej stronie internetowej.

Zakup biletów online