Garwolin (woj. mazowieckie, powiat garwoliński)

Skąd Dokąd

Horyniec-Zdrój (woj. podkarpackie, powiat lubaczowski)

Lublin (woj. lubelskie, powiat lublin)

Medyka (woj. podkarpackie, powiat przemyski)

Przemyśl (woj. podkarpackie, powiat przemyśl)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Horyniec-Zdrój (woj. podkarpackie, powiat lubaczowski)

Medyka (woj. podkarpackie, powiat przemyski)

Przemyśl (woj. podkarpackie, powiat przemyśl)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Lokalizacja

Garwolin jest miastem leżącym nad rzeką Wilgą, zlokalizowanym w województwie mazowieckim, dokładniej mówiąc w południowo-wschodniej części Równiny Garwolińskiej.

Jak dojechać?

Do Garwolina można dojechać z wielu miejscowości znajdujących się na terenie Polski. Wśród nich można wyróżnić: Biłgoraj, Horyniec Zdrój, Hrubieszów, Lubaczów, Przemyśl, Słupsk, Tomaszów Lubelski, Ustkę, Warszawę oraz Zamość.

Z kolei połączenia autobusowe z Garwolina kursują do takich miejscowości, jak: Horyniec Zdrój, Hrubieszów, Przemyśl, Ryki, Słupsk, Tomaszów Lubelski, Ustka, Warszawa, Zamość.

Zabytki

Jednym z większych zabytków znajdujących się w Garwolinie jest kolegiata pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego. To piękny, neobarokowy kościół, który został wybudowany na przełomie wieków XIX i XX. We wnętrzu świątyni znajduje się wiele zabytkowych obrazów świętych, a także kielichów - najstarszy datowany jest na 1762 rok. Do rejestru zabytków wpisany jest również park "Sulbiny" zlokalizowany przy ulicy Lubelskiej 50 oraz zespół dworski przy ulicy Studzińskiego 28, na który składają się: dwór, park, rządcówka i spichlerz.

W Garwolinie można również zobaczyć drewniane domy z początku XIX wieku, zespół dawnych koszar kawaleryjskich rosyjskiego trzynastego pułku dragonów, klasycystyczną kapliczkę, a także wiele innych miejsc wartych zwiedzenia.

Atrakcje

W powiecie garwolińskim zostały zlokalizowane cztery rezerwaty przyrody, których bogactwo przyrody z pewnością zachwyci każdego.

Region ten słynie z cichych i spokojnych miejsc, w których każdy turysta może się zrelaksować i odpocząć. Jednak dla osób, które wolą inny rodzaj rozrywki Garwolin oferuje wiele barów, kawiarenek oraz restauracji.

Ciekawostki

Garwolin jest ważnym ośrodkiem poligraficznym, meblowym i kosmetycznym. Na terenie miasta bardzo wysoko jest również rozwinięta gospodarka odzieżowa, budowlana, meblowa, skórzana oraz przemysł mleczarski i mięsny. Wspólnoty religijne, które można wyróżnić w Garwolinie to przede wszystkim Kościół Rzymskokatolicki, a także Kościół Katoliki Mariawitów oraz Świadkowie Jehowy. Znajdują się tutaj również trzy jednostki wojskowe: 1 Pułk Ułanów, 1 Pułk Strzelców Konnych Raszyńskich imienia cesarza Napoleona I i 13 Pułk Dragonów im. Generała Marszałka Polnego Hrabiego Münnicha.

Przewoźnicy

Połączenia autobusowe PKS na trasach z/do Garwolina oferują sprawdzeni i bardzo solidni przewoźnicy. Należą do nich: PKS Biłgoraj, PKS Przemyśl, PKS Hrubieszów, Agnieszka Sieracka, PKS Zamość, PKS Puławy.
Bilety autobusowe do kupienia na Dworcu Online.

Dworce i przystanki

Bilety na interesujące Państwa połączenia można nabyć na dworcu autobusowym w Garwolinie, znajdującym się przy ulicy Tadeusza Kościuszki 2 lub przez naszą stronę internetową, gdzie znajdą Państwo również cały rozkład jazdy.

Zakup biletów online