Garwolin (woj. mazowieckie, powiat garwoliński)

Skąd Dokąd

Berlin (woj. Niemcy, powiat -)

Gdynia (woj. pomorskie, powiat gdynia)

Horyniec-Zdrój (woj. podkarpackie, powiat lubaczowski)

Hrubieszów (woj. lubelskie, powiat hrubieszowski)

Lublin (woj. lubelskie, powiat lublin)

Medyka (woj. podkarpackie, powiat przemyski)

Przemyśl (woj. podkarpackie, powiat przemyśl)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Berlin (woj. Niemcy, powiat -)

Gdynia (woj. pomorskie, powiat gdynia)

Horyniec-Zdrój (woj. podkarpackie, powiat lubaczowski)

Hrubieszów (woj. lubelskie, powiat hrubieszowski)

Lublin (woj. lubelskie, powiat lublin)

Medyka (woj. podkarpackie, powiat przemyski)

Przemyśl (woj. podkarpackie, powiat przemyśl)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Lokalizacja

Garwolin jest miastem leżącym nad rzeką Wilgą, zlokalizowanym w województwie mazowieckim, dokładniej mówiąc w południowo-wschodniej części Równiny Garwolińskiej.

Jak dojechać?

Do Garwolina można dojechać z wielu miejscowości znajdujących się na terenie Polski. Wśród nich można wyróżnić: Biłgoraj, Horyniec Zdrój, Hrubieszów, Lubaczów, Przemyśl, Słupsk, Tomaszów Lubelski, Ustkę, Warszawę oraz Zamość.

Z kolei połączenia autobusowe z Garwolina kursują do takich miejscowości, jak: Horyniec Zdrój, Hrubieszów, Przemyśl, Ryki, Słupsk, Tomaszów Lubelski, Ustka, Warszawa, Zamość.

Zabytki

Jednym z większych zabytków znajdujących się w Garwolinie jest kolegiata pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego. To piękny, neobarokowy kościół, który został wybudowany na przełomie wieków XIX i XX. We wnętrzu świątyni znajduje się wiele zabytkowych obrazów świętych, a także kielichów - najstarszy datowany jest na 1762 rok. Do rejestru zabytków wpisany jest również park "Sulbiny" zlokalizowany przy ulicy Lubelskiej 50 oraz zespół dworski przy ulicy Studzińskiego 28, na który składają się: dwór, park, rządcówka i spichlerz.

W Garwolinie można również zobaczyć drewniane domy z początku XIX wieku, zespół dawnych koszar kawaleryjskich rosyjskiego trzynastego pułku dragonów, klasycystyczną kapliczkę, a także wiele innych miejsc wartych zwiedzenia.

Atrakcje

W powiecie garwolińskim zostały zlokalizowane cztery rezerwaty przyrody, których bogactwo przyrody z pewnością zachwyci każdego.

Region ten słynie z cichych i spokojnych miejsc, w których każdy turysta może się zrelaksować i odpocząć. Jednak dla osób, które wolą inny rodzaj rozrywki Garwolin oferuje wiele barów, kawiarenek oraz restauracji.

Ciekawostki

Garwolin jest ważnym ośrodkiem poligraficznym, meblowym i kosmetycznym. Na terenie miasta bardzo wysoko jest również rozwinięta gospodarka odzieżowa, budowlana, meblowa, skórzana oraz przemysł mleczarski i mięsny. Wspólnoty religijne, które można wyróżnić w Garwolinie to przede wszystkim Kościół Rzymskokatolicki, a także Kościół Katoliki Mariawitów oraz Świadkowie Jehowy. Znajdują się tutaj również trzy jednostki wojskowe: 1 Pułk Ułanów, 1 Pułk Strzelców Konnych Raszyńskich imienia cesarza Napoleona I i 13 Pułk Dragonów im. Generała Marszałka Polnego Hrabiego Münnicha.

Przewoźnicy

Połączenia autobusowe PKS na trasach z/do Garwolina oferują sprawdzeni i bardzo solidni przewoźnicy. Należą do nich: PKS Biłgoraj, PKS Przemyśl, PKS Hrubieszów, Agnieszka Sieracka, PKS Zamość, PKS Puławy.
Bilety autobusowe do kupienia na Dworcu Online.

Dworce i przystanki

Bilety na interesujące Państwa połączenia można nabyć na dworcu autobusowym w Garwolinie, znajdującym się przy ulicy Tadeusza Kościuszki 2 lub przez naszą stronę internetową, gdzie znajdą Państwo również cały rozkład jazdy.

Zakup biletów online