Inowrocław (woj. kujawsko-pomorskie, powiat inowrocławski)

Skąd Dokąd

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Lokalizacja

Inowrocław to miasto położone ok. 42 km od Bydgoszczy. Znajduje się w środkowym biegu rzeki Noteć, najdłuższego dopływu Wisły, co korzystnie wpływa na ukształtowanie terenu pod względem turystycznym i rolnym.

Jak dojechać?

Dojazd do Inowrocławia nie jest wyzwaniem, ponieważ to ważny w okolicy węzeł komunikacyjny drogowy i kolejowy. Jeśli nie posiadamy własnego pojazdu, łatwo dotrzemy pociągiem, czy też korzystając z połączenia PKS.

Zabytki

Inowrocław jest jednym z najstarszych miast założonych w czasach średniowiecznych. Do dziś zachowały się elementy fortyfikacji średniowiecznych, które można zobaczyć przy ul. Poznańskiej 4 i na placu Klasztornym przy Państwowej Szkole Muzycznej. Atrakcyjną wartość zabytkową przedstawiają też stylowe wille na ul. Solankowej oraz kamienice przy ul. Królowej Jadwigi. To budynki z przełomu XIX i XX wieku. Do zabytków należną też kościoły: neoklasycystyczny kościół garnizonowy św. Barbary i św. Maurycego z 1927-1928, kościół św. Józefa oraz kościół Opatrzności Bożej. Ponadto zabytkami są budynek Urzędu Miasta, Gimnazjum św. Wojciecha, czy budynek z końca XVIII wieku przy placu Klasztornym.

Atrakcje

Inowrocław znany jest z uzdrowisk, które gwarantują udany wypoczynek oraz rehabilitację, gdy tego potrzebujemy. Swoją przestrzenią zaprasza wizytówka Inowrocławia, czyli Park Solankowy. To jedno z trzech miejsc w Polsce, gdzie możemy cieszyć się tak dobroczynnym wpływem powietrza na nasze zdrowie.

Park zachwyca również przestrzenią ogrodu, gdzie co roku nasadzane są piękne kompozycje z kwiatów. Inowrocław jest znany, jako jedno z lepszych ośrodków w naszym kraju w leczeniu chorób dróg oddechowych. Atrakcją jest również naturalne bogactwo tego terenu w związku z czym przez Inowrocław i okolice przebiega wiele szlaków turystycznych.

Ciekawostki

Każdy turysta ceni sobie intuicyjną możliwość zwiedzania. Kiedy poszukiwanie atrakcji samo w sobie nie jest na tyle męczące, że nie starcza już sił na podziwianie celu podróży. Inowrocław wychodzi naprzeciw tej potrzebie turystycznej i na terenie miasta spotkasz 5 figur z brązu. Każda jest znakiem, że znajdujesz się w pobliżu najważniejszych atrakcji w mieście. Bardzo ciekawa forma promocji miasta.

Przewoźnicy

- PKS POLONUS
- Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy Spółka Akcyjna
- Grzegorz Arent Nadgoplańska Komunikacja Autobusowa

Dworce i przystanki

Główny dworzec w Inowrocławiu jest wygodnie umiejscowiony na placu Jana Kasprowicza 5, w centrum miasta. Można tu sprawdzić połączenia autobusowe oraz kupić bilety. Rozkład jazdy jest dostępny na miejscu lub na temat połączeń udzielamy informacji telefonicznie 52 356 80 85.

Zakup biletów online