Kałusz (woj. Ukraina, powiat -)

Skąd Dokąd

Czerniowce (woj. Ukraina, powiat -)

Dolina (woj. Ukraina, powiat -)

Gdańsk (woj. pomorskie, powiat gdańsk)

Gdynia (woj. pomorskie, powiat gdynia)

Iwano-Frankowsk (woj. Ukraina, powiat -)

Kamieniec Podolski (woj. Ukraina, powiat -)

Poznań (woj. wielkopolskie, powiat poznań)

Świnoujście (woj. zachodniopomorskie, powiat świnoujście)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Czerniowce (woj. Ukraina, powiat -)

Dolina (woj. Ukraina, powiat -)

Gdynia (woj. pomorskie, powiat gdynia)

Iwano-Frankowsk (woj. Ukraina, powiat -)

Kamieniec Podolski (woj. Ukraina, powiat -)

Połtawa (woj. Ukraina, powiat -)

Poznań (woj. wielkopolskie, powiat poznań)

Szczecin (woj. zachodniopomorskie, powiat szczecin)

Świnoujście (woj. zachodniopomorskie, powiat świnoujście)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Lokalizacja

Kałusz to bardzo ciekawe miasto znajdujące się na Ukrainie. Jest ono położone w obwodzie iwanofrankiwskim i jest siedzibą rejonu kałuskiego.

Jak dojechać?

Do Kałusza - malowniczego miasta znajdującego się na Ukrainie - można dotrzeć z kilku miast na terenie Polski. Wśród nich są: Gdańsk, Lublin, Łódź, Szczecin oraz Warszawa. Z kolei do Kałusza istnieją połączenia autobusowe z Gdańska, Łodzi, Szczecina, a także Warszawy.

Zabytki

Najważniejszym oraz najczęściej zwiedzanym zabytkiem znajdującym się na terenie miasta Kałusz niewątpliwie jest zamek pochodzący z XVI wieku. Jest to niewielki obiekt otoczony wałem, który mimo swoich małych rozmiarów zachwyca swoją architekturą.

Atrakcje

W Kałuszu nie brakuje atrakcji zarówno dla młodych, jak i starszych osób. Osobom, które zdecydują się na przyjazd do tej malowniczej miejscowości, przede wszystkim proponujemy spacer ulicami miasteczka. Piękno otaczającej przyrody w połączeniu z ciekawą architekturą z pewnością zachwycą turystów nie tylko z Polski, ale również z całego świata. Ponadto w mieście znajduje się wiele miejsc o charakterze gastronomicznym, które warto odwiedzić.

W licznych restauracjach, kawiarenkach, a także pubach oraz barach na pewno spędzą Państwo miło czas z rodziną bądź przyjaciółmi oraz skosztują regionalnych potraw, które z pewnością podbiją Państwa kubki smakowe.

Ciekawostki

Z Kałuszem jest związanych wiele znamienitych Polaków. Wśród nich można wyróżnić między innymi Baltazara Szopińskiego - polskiego prawnika, a także kolekcjonera dzieł tatrzańskich; Jonasza Sterna - malarza i grafika, jak również pedagoga; Stanisława Podgórskiego - pejzażystę czy Antoniego Odrowąża - aktora. 

Oprócz nich z miastem związani są również Franciszek Jan Smolka, Juliusz Majerski, Emil Krcha oraz Leopold Hauser.

Przewoźnicy

Przewoźnicy, którzy oferują bezpieczne i szybkie połączenia PKS to: ATE Transport Międzynarodowy, PKS Ostrowiec Świętokrzyski, PKS Mińsk Mazowiecki oraz Witold Wasyłeczko. Każdy z nich z pewnością zapewni Państwu wyjątkowy komfort podróży.

Dworce i przystanki

Bilety na interesujące Państwa przejazdy można nabyć na dworcach znajdujących się w wyżej wymienionych miejscowościach. Istnieje również opcja zakupu biletów przez naszą stronę internetową. To bardzo łatwa i szybka opcja, która nie wymaga wychodzenia z domu w celu zarezerwowania interesującego połączenia autobusowego. Ponadto na naszej stronie internetowej znajduje się pełen rozkład jazdy autobusów kursujących z/do Kałusza.

Zakup biletów online