Kamieniec Podolski (woj. Ukraina, powiat -)

Skąd Dokąd

Gdynia (woj. pomorskie, powiat gdynia)

Łódź (woj. łódzkie, powiat łódź)

Mohylów Podolski (woj. Ukraina, powiat -)

Świnoujście (woj. zachodniopomorskie, powiat świnoujście)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Gdynia (woj. pomorskie, powiat gdynia)

Jampol (woj. Ukraina, powiat obw Winnicki)

Łódź (woj. łódzkie, powiat łódź)

Mohylów Podolski (woj. Ukraina, powiat -)

Słupsk (woj. pomorskie, powiat słupsk)

Świnoujście (woj. zachodniopomorskie, powiat świnoujście)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Lokalizacja

Kamieniec Podolski to bardzo urokliwe miasto znajdujące się na terytorium Ukrainy. Zostało zlokalizowane w obwodzie chmielnickim, nad rzeką Smotrycz. Liczba mieszkańców przekracza sto tysięcy. Kamieniec Podolski to ważny ośrodek przemysłowy, głównie ukierunkowany na przemysł maszynowy, elektroniczny, spożywczy, winiarski, włókienniczy oraz budowlany. W mieście znajdują się dwie uczelnie wyższe.

Jak dojechać?

Do Kamieńca Podolskiego możemy się udać z miejscowości takich jak: Bydgoszcz, Kołobrzeg, Lublin, Poznań, Sochaczew, Warszawa. Z kolei z Kamieńca Podolskiego kursują połączenia autobusowe do Bydgoszczy, Kołobrzegu, Sochaczewa oraz Warszawy.

Zabytki

Kamieniec Podolski jest bardzo pięknym miastem, w którym nie brakuje różnorodnych zabytków. Będąc tutaj koniecznie trzeba zwiedzić dwa zamki znajdujące się na terenie miasta. Pierwszy z nich został wybudowany w XIV wieku, drugi zaś w XVII wieku. Oprócz nich w Kamieńcu Podolskim znajduje się cały zespół budowli obronnych, który stanowi cel wielu wycieczek z całego świata. Duże zainteresowanie wzbudza również kamienny Most Turecki, który został wzniesiony w drugiej połowie XV wieku.

Łączy on twierdzę ze Starym Miastem. Ponadto w mieście nie brakuje zabytków sakralnych, do których zalicza się chociażby Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Atrakcje

Największą atrakcją tego miasta jest wyżej wspomniana Twierdza, która stanowi największy tego typu obiekt w całej Ukrainie. Zwiedzając zamek, będą mieli Państwo możliwość zobaczenia wystaw etnograficznych, wejścia na baszty oraz przejście się podziemiami.

Inną atrakcją, która również jest często wybierana przez turystów, jest mini muzeum figur woskowych znajdujące się na Starym Mieście.

Ciekawostki

Kamieniec Podolski jest miastem, o którym możemy przeczytać w jednej z części Trylogii napisanej przez Henryka Sienkiewicza, a konkretnie w "Panu Wołodyjowskim". Jest tam opisane oblężenie Kamieńca Podolskiego przez Turków.

Przewoźnicy

Przewoźnikami zapewniającymi bezpieczne i komfortowe połączenia międzynarodowe dprzez Kamieniec są: Prywatny Przedsiębiorca Stetsyk Taras Wł, AD Euro-Trans Biuro Podróży Andrzej Dept, Charkawy Wasyl Iwanowicz, RB Polska Sp. z o.o., PKS Sokołów Podlaski, a także East West Help Desk.

Dworce i przystanki

Bilety do miejscowości Kamieniec Podolski, a także bilety powrotne mogą Państwo nabyć na dworcach autobusowych w wyżej wymienionych miastach bądź przez naszą stronę internetową. Tam również znajdą Państwo cały rozkład jazdy ze wszystkimi interesującymi Was połączeniami.

Zakup biletów online