Rozkład jazdy / Kropywnycki/Kirowograd

Kropywnycki/Kirowograd (woj. Ukraina, powiat -)

Skąd Dokąd

Chersoń (woj. Ukraina, powiat -)

Gdynia (woj. pomorskie, powiat gdynia)

Krzywy Róg (woj. Ukraina, powiat -)

Mariupol (woj. Ukraina, powiat -)

Szczecin (woj. zachodniopomorskie, powiat szczecin)

Gdynia (woj. pomorskie, powiat gdynia)

Krzywy Róg (woj. Ukraina, powiat -)

Mariupol (woj. Ukraina, powiat -)

Szczecin (woj. zachodniopomorskie, powiat szczecin)

Lokalizacja

Kirowograd to miasto, które znajduje się na terytorium Ukrainy i leży na obszarze historycznego Zaporoża. Znajduje się ono w centralnej części kraju i liczy ponad dwieście tysięcy mieszkańców. Przez miasto przepływa rzeka Inguł będąca dopływem Bohu.

Jak dojechać?

Do Kirowogradu można dojechać z dwóch miast na terenie Polski - są to Warszawa oraz Bydgoszcz. Również z tych dwóch miast istnieją sprawdzone połączenia PKS do Kirowogradu.

Zabytki

W Kirowogradzie będą Państwo mieli możliwość zwiedzenia wielu interesujących zabytków. Wśród nich są między innymi ciekawe budowle klasycystyczne, takie jak gmachy sztabu, uczelnie wojskowe, a także maneżu. Obiekty te pochodzą z XVIII oraz XIX wieku.

Atrakcje

Będąc w mieście mogą Państwo skorzystać z wielu atrakcji, które oferuje Kirowograd. Różnorodność ich charakteru sprawia, że na pewno nie będą się tutaj nudzić zarówno osoby młode, jak i starsze.

Do atrakcji występujących na terenie miasta można zaliczyć muzea, kina, a także teatry. Ponadto turyści mogą miło spędzić czas w restauracjach oraz kawiarenkach, których również nie brakuje w Kirowogradzie. Ciekawa architektura i piękno otaczającej przyrody sprawia, że również spacer ulicami miasta może okazać się świetną atrakcją.

Ciekawostki

W mieście urodziło się wiele znanych osobistości. Należą do nich między innymi wojskowi, tacy jak Grzegorz Doliwa Dobrowolski, Michaił Krasowski oraz Włodzimierz Dunin-Żuchowski. Ponadto można tutaj wyróżnić także pisarzy i poetów: Wołodymyra Wynnyczenko, Arsienija Tarkowskiego czy Michała Choromańskiego. Innymi znanymi osobami urodzonymi w Kirowogradzie są: pianista Heinrich Neuhaus, lekarz Adolf Wojciechowski, piłkarze Jewhen Konoplanka oraz Andrij Pjatow, polityk Jewhen Marczuk, a także Arcybiskup Kijowsko-Simferopolski Rostyslaw Riabow.

Przewoźnicy

Do przewoźników świadczących usługi komunikacyjne do/z miasta Kirowograd należą: Prywatny Przedsiębiorca Stetsyk Taras Wł, D.M.D. - GROUP Spol. s.r.o., a także AGAT.

Oferują oni pewne, bardzo bezpieczne oraz sprawne połączenia autobusowe, z których na pewno będą Państwo zadowoleni.

Dworce i przystanki

Rozkład jazdy mogą Państwo znaleźć na naszej stronie internetowej bądź na dworcach autobusowych w następujących miastach: Kirowograd, Bydgoszcz oraz Warszawa. Tam również można nabyć bilety na interesujące połączenia. Jednocześnie informujemy, że istnieje także możliwość zakupu biletów autobusowych przez naszą stronę internetową.

Jest to bardzo szybka i bezpieczna opcja, która zapewnia rezerwację odpowiedniego przejazdu bez konieczności wychodzenia z domu.

Zakup biletów online