Kołobrzeg (woj. zachodniopomorskie, powiat kołobrzeski)

Skąd Dokąd

Charków (woj. Ukraina, powiat -)

Koszalin (woj. zachodniopomorskie, powiat koszalin)

Kraków (woj. małopolskie, powiat kraków)

Mielno (woj. zachodniopomorskie, powiat koszaliński)

Międzyzdroje (woj. zachodniopomorskie, powiat kamieński)

Mrzeżyno (woj. zachodniopomorskie, powiat gryficki)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Zaporoże (woj. Ukraina, powiat -)

Koszalin (woj. zachodniopomorskie, powiat koszalin)

Kraków (woj. małopolskie, powiat kraków)

Mielno (woj. zachodniopomorskie, powiat koszaliński)

Międzyzdroje (woj. zachodniopomorskie, powiat kamieński)

Mrzeżyno (woj. zachodniopomorskie, powiat gryficki)

Połtawa (woj. Ukraina, powiat -)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Zaporoże (woj. Ukraina, powiat -)

Lokalizacja

Kołobrzeg to miasto powiatowe w południowo zachodniej części Polski, w województwie zachodniopomorskim, położone w dolinie rzeki Parsęty. To teren nizinny i podmokły, na którym występują naturalnie wody mineralne, wykorzystywane do celów leczniczych. To właśnie surowce lecznicze pochodzące z natury decydują o uzdrowiskowym charakterze Kołobrzegu.

Jak dojechać?

Komunikacja z Kołobrzegiem nie jest problemem. Połączenia autobusowe pozwalają dotrzeć do miasta praktycznie z całej Polski. Odwiedzając Kołobrzeg, możemy skorzystać z wielu nadmorskich atrakcji, dlatego miasto oferuje atrakcyjne połączenia PKS do pobliskich miejscowości nadmorskich.

Zabytki

Jednym z ważniejszych zabytków miasta jest Bazylika Mariacka. Kolejny istotny obiekt, to Baszta Prochowa z XV wieku. Jest ona fragmentem fortyfikacji miasta, do której należy też Twierdza z XVII wieku. Na Starym Mieście swoim wyglądem wzbudza zainteresowanie neogotycki budynek Ratusza.

W tym XIX wiecznym obiekcie dziś znajduje się również Galeria Sztuki Współczesnej, Sala Koncertowa oraz kawiarnia.

W miejscowości nadmorskiej nie może zabraknąć oczywiście latarni morskiej. Zabytkowa latarnia morska w Kołobrzegu co rok przyciąga turystów swoją historią sięgającą XVII wieku. Pierwsze światło zabłysło na niej w 1666 r. Wśród zabytków w Kołobrzegu znajdujemy też kościół św. Jana.

Atrakcje

Oprócz zabytków, które potrafią zachwycić turystów architekturą w Kołobrzegu warto być na bieżąco z proponowanymi imprezami i wydarzeniami kulturalnymi. Co rok można skorzystać z koncertów popularnych zespołów, wokalistów i wokalistek oraz innych występów zapewniających atrakcyjną rozrywkę. Miasto dba o kilka plaż, z których mogą korzystać nie tylko kuracjusze uzdrowisk, ale również turyści i mieszkańcy.

Niewątpliwą atrakcją dla amatorów historii okrętów morskich będzie odwiedzenie Skansenu Morskiego przy ul. Bałtyckiej 31, gdzie podziwiać można okręty wojenne i zabytki techniki morskiej.

Ciekawostki

Port w Kołobrzegu ma bogatą historię. Już w 1000 roku ze względu na ważną funkcję portu w rozwoju gospodarczym, Kołobrzeg został uznany przez Bolesława Chrobrego za stolicę biskupią całego Pomorza. Do dziś port morski w ujściu rzeki Parsęty pełni funkcję handlową, rybacką, pasażerską i jachtową.

Przewoźnicy

Do miasta Kołobrzeg możemy dojechać m.in:
- Arriva Bus,
- PKS w Mławie,
- PKS Bydgoszcz,
- PKS Płock,
- PKS Polonus,

Dworce i przystanki

Główny Dworzec PKS w Kołobrzegu znajduje się na ul. Kolejowej 6. Można tu sprawdzić rozkład jazdy oraz nabyć bilety bezpośrednio w kasach biletowych, a wszelkie informacje udzielane są pod numerem telefonu 94 352 39 59.

Zakup biletów online