Kołobrzeg (woj. zachodniopomorskie, powiat kołobrzeski)

Skąd Dokąd

Charków (woj. Ukraina, powiat -)

Chersoń (woj. Ukraina, powiat -)

Koszalin (woj. zachodniopomorskie, powiat koszalin)

Kraków (woj. małopolskie, powiat kraków)

Mariupol (woj. Ukraina, powiat -)

Mielno (woj. zachodniopomorskie, powiat koszaliński)

Zaporoże (woj. Ukraina, powiat -)

Charków (woj. Ukraina, powiat -)

Chersoń (woj. Ukraina, powiat -)

Koszalin (woj. zachodniopomorskie, powiat koszalin)

Kraków (woj. małopolskie, powiat kraków)

Mielno (woj. zachodniopomorskie, powiat koszaliński)

Zaporoże (woj. Ukraina, powiat -)

Lokalizacja

Kołobrzeg to miasto powiatowe w południowo zachodniej części Polski, w województwie zachodniopomorskim, położone w dolinie rzeki Parsęty. To teren nizinny i podmokły, na którym występują naturalnie wody mineralne, wykorzystywane do celów leczniczych. To właśnie surowce lecznicze pochodzące z natury decydują o uzdrowiskowym charakterze Kołobrzegu.

Jak dojechać?

Komunikacja z Kołobrzegiem nie jest problemem. Połączenia autobusowe pozwalają dotrzeć do miasta praktycznie z całej Polski. Odwiedzając Kołobrzeg, możemy skorzystać z wielu nadmorskich atrakcji, dlatego miasto oferuje atrakcyjne połączenia PKS do pobliskich miejscowości nadmorskich.

Zabytki

Jednym z ważniejszych zabytków miasta jest Bazylika Mariacka. Kolejny istotny obiekt, to Baszta Prochowa z XV wieku. Jest ona fragmentem fortyfikacji miasta, do której należy też Twierdza z XVII wieku. Na Starym Mieście swoim wyglądem wzbudza zainteresowanie neogotycki budynek Ratusza.

W tym XIX wiecznym obiekcie dziś znajduje się również Galeria Sztuki Współczesnej, Sala Koncertowa oraz kawiarnia.

W miejscowości nadmorskiej nie może zabraknąć oczywiście latarni morskiej. Zabytkowa latarnia morska w Kołobrzegu co rok przyciąga turystów swoją historią sięgającą XVII wieku. Pierwsze światło zabłysło na niej w 1666 r. Wśród zabytków w Kołobrzegu znajdujemy też kościół św. Jana.

Atrakcje

Oprócz zabytków, które potrafią zachwycić turystów architekturą w Kołobrzegu warto być na bieżąco z proponowanymi imprezami i wydarzeniami kulturalnymi. Co rok można skorzystać z koncertów popularnych zespołów, wokalistów i wokalistek oraz innych występów zapewniających atrakcyjną rozrywkę. Miasto dba o kilka plaż, z których mogą korzystać nie tylko kuracjusze uzdrowisk, ale również turyści i mieszkańcy.

Niewątpliwą atrakcją dla amatorów historii okrętów morskich będzie odwiedzenie Skansenu Morskiego przy ul. Bałtyckiej 31, gdzie podziwiać można okręty wojenne i zabytki techniki morskiej.

Ciekawostki

Port w Kołobrzegu ma bogatą historię. Już w 1000 roku ze względu na ważną funkcję portu w rozwoju gospodarczym, Kołobrzeg został uznany przez Bolesława Chrobrego za stolicę biskupią całego Pomorza. Do dziś port morski w ujściu rzeki Parsęty pełni funkcję handlową, rybacką, pasażerską i jachtową.

Przewoźnicy

Do miasta Kołobrzeg możemy dojechać m.in:
- Arriva Bus,
- PKS w Mławie,
- PKS Bydgoszcz,
- PKS Płock,
- PKS Polonus,

Dworce i przystanki

Główny Dworzec PKS w Kołobrzegu znajduje się na ul. Kolejowej 6. Można tu sprawdzić rozkład jazdy oraz nabyć bilety bezpośrednio w kasach biletowych, a wszelkie informacje udzielane są pod numerem telefonu 94 352 39 59.

Zakup biletów online