Komsomolsk (woj. Ukraina, powiat -)

Skąd Dokąd

Lokalizacja

Komsomolsk, a właściwie Komsomolsk nad Amurem to miejscowość usytuowana w Rosji, w Kraju Chabarowskim, który jest jedną z jednostek administracyjnych tego państwa. To spore miasto, które liczy ponad dwieście siedemdziesiąt tysięcy mieszkańców. Przez Komsomolsk nad Amurem, jak wskazuje sama nazwa, przebiega rzeka Amur. Miasto stanowi ważny ośrodek kolejowy, lotniczy, stoczniowy, odzieżowy, drzewny, maszynowy, naftowy, a także metalurgiczny.

W mieście ma swoje miejsce także zakład przetwórstwa ropy naftowej, a także dwie stocznie. Również pod względem edukacyjnym Komsomolsk jest bardzo rozwinięty. Znajdują się tutaj uczelnie: politechniczna oraz medyczna.

Jak dojechać?

Aktualnie połączenia autobusowe do Komsomolska są planowane.

Zabytki

W mieście jest wiele wartych zobaczenia zabytków. Większość z nich ma charakter sakralny i zaliczają się do nich przede wszystkim sobory oraz cerkwie. Jednym z nich jest katedralny sobór świętego Eliasza. Mimo, iż obiekt powstał stosunkowo niedawno, bo w 2002 roku, jest w stanie zachwycić wszystkich turystów.

Ponadto do innych zabytków tego typu należą: sobór Kazańskiej Ikony Matki Bożej, cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej oraz cerkiew cmentarna Zmartwychwstania Pańskiego.

Atrakcje

W Komsomolsku nie brakuje atrakcji. To duże miasto, w którym każdy zwiedzający znajdzie rozrywkę odpowiednią dla jego indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Miłośnikom historii i sztuki polecamy muzea, w szczególności muzeum miejskie. Osoby, które preferują inny rodzaj rozrywki, mogą spędzić miło czas w kinach bądź teatrach, które również zostały zlokalizowane na terenie miasta. Jeśli natomiast są Państwo entuzjastami mniej tradycyjnych rozrywek, zachęcamy do odwiedzenia licznych kawiarni, barów, pubów oraz restauracji. Będzie to świetny sposób na spędzenie miło czasu, a także spróbowanie regionalnej kuchni.

Ciekawostki

Komsomolsk nad Amurem to siedziba eparchii amurskiej Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego.

Przewoźnicy

Przewoźnicy, którzy oferują przewozy do miasta Komsomolsk, a także z tego miasta do innych na terenie naszego kraju to osoby w stu procentach sprawdzone. Świadczą one usługi w zakresie komunikacji autobusowej charakteryzujące się wielkim komfortem, szybkością oraz bezpieczeństwem.

Dworce i przystanki

Bilety na interesujące Państwa połączenia PKS można nabyć na dworcu autobusowym w Komsomolsku, a także dzięki naszej stronie internetowej, gdzie można znaleźć również pełen rozkład jazdy.

Zakup biletów online