Kostopol (woj. Ukraina, powiat -)

Skąd Dokąd

Równe (woj. Ukraina, powiat -)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Równe (woj. Ukraina, powiat -)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Lokalizacja

Kostopol to ponad trzydziestotysięczne miasto zlokalizowane na terytorium Ukrainy. Znajduje się w obwodzie rówieńskim i jest siedzibą rejonu kostopolskiego. Do 1945 roku miasto to zajmowało terytorium Polski i znajdowało się w województwie wołyńskim.

Jak dojechać?

Do tego malowniczego miasteczka można dojechać ze stolicy naszego kraju. Połączenia autobusowe są również dostępne z Kostopola do Warszawy.

Zabytki

W Kostopolu mogą Państwo zwiedzić wiele ciekawych miejsc i zapoznać się z tamtejszą, bardzo interesującą architekturą. W mieście znajduje się wiele zabytków o charakterze sakralnym.

W mieście tym możemy spotkać osoby o różnych wyznaniach, dlatego na terenie miasta są zarówno kościoły katolickie, jak na przykład kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, jak i cerkwie, chociażby Cerkiew świętego Aleksandra Newskiego.

Atrakcje

Kostopol to dobrze rozwinięty ośrodek kulturalny. W mieście działa wiele ośrodków kultury, szkół muzycznych, muzeów, bibliotek oraz innych miejsc, dzięki którym mieszkańcy, a także turyści, nie mogą się nudzić. Ponadto można tutaj znaleźć wiele punktów gastronomicznych, między innymi restauracji, kawiarni czy pubów, w których można dobrze zjeść, posłuchać muzyki i zintegrować się z lokalną ludnością.

Ciekawostki

Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z lat 1648-1658. To właśnie w Kostopolu wydobywano rudę żelaza. W okresie II Rzeczypospolitej, a konkretnie 1 stycznia 1923 roku nadano prawa miejskie, natomiast w 1925 roku miejscowość stała się stolicą powiatu kostopolskiego. Od tego czasu aż do wybuchu II wojny światowej w Kostopolu przeważała ludność pochodzenia żydowskiego.

W mieście istniało getto dla ludności żydowskiej, które było zorganizowane przez okupacyjne hitlerowskie władze w czasach właśnie II wojny światowej. To właśnie tutaj w 1943 roku urodził się polski poeta Bogdan Chorążuk.

Przewoźnicy

Przewoźnikiem, który oferuje przejazdy z Warszawy do Kostopolu oraz z Kostopolu do Warszawy jest AGAT. Oferowane przez niego połączenia PKS są bardzo bezpieczne, szybkie i komfortowe, dlatego z pewnością będą Państwo zadowoleni z usług świadczonych przez tego przewoźnika.

Bilety autobusowe do Kostopolu do nabycia na Dworcu Online

Dworce i przystanki

Bilety mogą Państwo nabyć na dworcach autobusowych w Kostopolu, a także w Warszawie, gdzie dostępny jest również rozkład jazdy. Jeśli jednak chcą Państwo zakupić interesujący Was bilet nie wychodząc z domu - również jest taka możliwość, dzięki naszej stronie internetowej, przez którą mogą Państwo dokonać zakupu on-line.

Zakup biletów online