Krynica Morska (woj. pomorskie, powiat nowodworski)

Skąd Dokąd

Lokalizacja

Krynica Morska to atrakcyjne nadmorskie miasteczko, które co roku przyciąga do siebie wielu turystów z całej Polski i nie tylko. Zlokalizowane jest między Zalewem Wiślanym a Zatoką Gdańską. Krynica Morska znana jest z pięknej plaży.

Jak dojechać?

Do Krynicy Morskiej istnieją połączenia autobusowe z Krakowa oraz Warszawy. Podobnie jest również w drugą stronę. Rozkład jazdy jest dostępny na naszej stronie.

Kursy odbywają się w sezonie wakacyjnym

Zabytki

Będąc w Krynicy Morskiej nie można zapomnieć o latarni morskiej, która niezmiennie zachwyca turystów każdego roku. Pierwszą latarnię w tym mieście zaczęto budować już w 1894 roku, jednak podczas II Wojny Światowej została ona wysadzona przez Niemców. Ponownie odbudowano ją w 1951 roku, a jej wysokość to 26,5m.

Atrakcje

Krynica Morska jest typowym miastem turystycznym, dlatego nie można się w niej nudzić. Miłośników sportów wodnych, którzy pragną poczuć dreszczyk emocji, serdecznie zachęcamy do odwiedzenia szkoły windsurfingu "Windsport", która oferuje wiele ciekawych kursów. Prowadzone są w niej zajęcia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci oraz młodzieży. Zespół doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów prowadzi zajęcia indywidualne, grupowe oraz tygodniowe grupowe, dzięki którym szybko, sprawnie i bezpiecznie mogą Państwo przyswoić tajniki windsurfingu.

Inną formą rozrywki, o którą nietrudno w Krynicy Morskiej, jest minigolf. To bardzo ciekawy sport integracyjny na świeżym powietrzu. Skorzystać z toru mogą osoby w każdym wieku, a wspaniała rozrywka jest gwarantowana.

Jednak najbardziej popularną i dostarczającą największych wrażeń atrakcją jest w Krynicy Morskiej Lunapark, który został zlokalizowany w samym centrum miasta. Wśród licznych atrakcji można wymienić między innymi: karuzele, dmuchacze, pontony na wodzie, automaty do gry, kolejkę górską, samochodziki, pajączki bungee i wiele innych.

Ciekawostki

W Krynicy Morskiej znajdują się liczne pola biwakowe, ośrodki wczasowe oraz hotele. Letnie kąpielisko morskie, które znajduje się w tym mieście, ma 1950 m. długości.

Przewoźnicy

Na trasie Warszawa-Krynica Morska oraz Krynica Morska-Warszawa kursuje dwóch przewoźników: PKS Polonus oraz PKS w Mławie S.A., z kolei na trasach Kraków-Krynica Morska i Krynica Morska-Kraków połączenia autobusowe oferuje jedynie PKS w Mławie S.A.

Dworce i przystanki

Bilety PKS można nabyć w kasie biletowej na Dworcu Autobusowym w Krynicy Morskiej lub przez naszą stronę internetową - na naszym serwisie można również sprawdzić rozkład jazdy oraz przewoźników.

Zakup biletów online