Krynica Morska (woj. pomorskie, powiat nowodworski)

Skąd Dokąd

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Lokalizacja

Krynica Morska to atrakcyjne nadmorskie miasteczko, które co roku przyciąga do siebie wielu turystów z całej Polski i nie tylko. Zlokalizowane jest między Zalewem Wiślanym a Zatoką Gdańską. Krynica Morska znana jest z pięknej plaży.

Jak dojechać?

Do Krynicy Morskiej istnieją połączenia autobusowe z Krakowa oraz Warszawy. Podobnie jest również w drugą stronę. Rozkład jazdy jest dostępny na naszej stronie.

Kursy odbywają się w sezonie wakacyjnym

Zabytki

Będąc w Krynicy Morskiej nie można zapomnieć o latarni morskiej, która niezmiennie zachwyca turystów każdego roku. Pierwszą latarnię w tym mieście zaczęto budować już w 1894 roku, jednak podczas II Wojny Światowej została ona wysadzona przez Niemców. Ponownie odbudowano ją w 1951 roku, a jej wysokość to 26,5m.

Atrakcje

Krynica Morska jest typowym miastem turystycznym, dlatego nie można się w niej nudzić. Miłośników sportów wodnych, którzy pragną poczuć dreszczyk emocji, serdecznie zachęcamy do odwiedzenia szkoły windsurfingu "Windsport", która oferuje wiele ciekawych kursów. Prowadzone są w niej zajęcia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci oraz młodzieży. Zespół doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów prowadzi zajęcia indywidualne, grupowe oraz tygodniowe grupowe, dzięki którym szybko, sprawnie i bezpiecznie mogą Państwo przyswoić tajniki windsurfingu.

Inną formą rozrywki, o którą nietrudno w Krynicy Morskiej, jest minigolf. To bardzo ciekawy sport integracyjny na świeżym powietrzu. Skorzystać z toru mogą osoby w każdym wieku, a wspaniała rozrywka jest gwarantowana.

Jednak najbardziej popularną i dostarczającą największych wrażeń atrakcją jest w Krynicy Morskiej Lunapark, który został zlokalizowany w samym centrum miasta. Wśród licznych atrakcji można wymienić między innymi: karuzele, dmuchacze, pontony na wodzie, automaty do gry, kolejkę górską, samochodziki, pajączki bungee i wiele innych.

Ciekawostki

W Krynicy Morskiej znajdują się liczne pola biwakowe, ośrodki wczasowe oraz hotele. Letnie kąpielisko morskie, które znajduje się w tym mieście, ma 1950 m. długości.

Przewoźnicy

Na trasie Warszawa-Krynica Morska oraz Krynica Morska-Warszawa kursuje dwóch przewoźników: PKS Polonus oraz PKS w Mławie S.A., z kolei na trasach Kraków-Krynica Morska i Krynica Morska-Kraków połączenia autobusowe oferuje jedynie PKS w Mławie S.A.

Dworce i przystanki

Bilety PKS można nabyć w kasie biletowej na Dworcu Autobusowym w Krynicy Morskiej lub przez naszą stronę internetową - na naszym serwisie można również sprawdzić rozkład jazdy oraz przewoźników.

Zakup biletów online