Mielno (woj. zachodniopomorskie, powiat koszaliński)

Skąd Dokąd

Kraków (woj. małopolskie, powiat kraków)

Międzyzdroje (woj. zachodniopomorskie, powiat kamieński)

Mrzeżyno (woj. zachodniopomorskie, powiat gryficki)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Kraków (woj. małopolskie, powiat kraków)

Międzyzdroje (woj. zachodniopomorskie, powiat kamieński)

Mrzeżyno (woj. zachodniopomorskie, powiat gryficki)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Lokalizacja

Mielno jest miastem województwa zachodniopomorskiego, w powiecie koszalińskim. Jest położone na Wybrzeżu Słowińskim, nad Morzem Bałtyckim. Niedaleko Mielna znajdują się takie miasta jak: Koszalin (ok. 13 km), Kołobrzeg (ok. 38 km), Białogard (ok. 43 km), Sławno (ok. 55 km), Świdwin (ok. 75 km), Słupsk (ok. 81 km), Gryfice (ok. 84 km), Ustka (ok. 84 km), Kamień Pomorski (ok. 103 km), Drawsko Pomorskie (ok. 106 km).

Jak dojechać?

Do Mielna można dojechać autobusami z Darłówka i Warszawy. Współpracujący z platformą Dworzeconline.pl przewoźnicy to: PKS Koszalin, PKS Polonus, PKS Płock. Do wyboru mamy różnorodne połączenia autobusowe. Rozkład jazdy autobusów PKS można sprawdzić na tej stronie.

Zabytki

W Mielnie znajdują się ciekawe zabytki, które warto zwiedzić. Do najbardziej interesujących należą: neobarokowy pałac Wilhelma von Wendorffa, szachulcowy pensjonat z początku XX wieku, Kościół pw. Matki Boskiej Różańcowej, gotycki Kościół Przemienienia Pańskiego, Pomnik Jelenia oraz Pomnik Lotników.

Atrakcje

Mielno jest miejscowością wypoczynkową z pięknymi, piaszczystymi plażami. Jedną z największych atrakcji miasta jest promenada wybudowana w 1908 roku. Można tam nie tylko pospacerować, lecz także skorzystać z bogatej oferty gastronomiczno-noclegowej. Można również podziwiać niezapomniane nadmorskie widoki.

W Mielnie znajduje się również Park Linowy Tukan. Dorośli i dzieci mogą tam skorzystać z ponad 70 atrakcji. Czekają na nich cztery trasy o różnych stopniach trudności. Najtrudniejsze są trzy zjazdy tyrolskie.

Ciekawostki

W Mielnie znajduje się Pomnik Jelenia, który jest sympatycznym akcentem tego nadmorskiego miasteczka. Ufundował go w okresie międzywojennym jeden z ziemian, który chciał w ten sposób uczcić udane polowanie. Początkowo pomnik stał na placu przy muszli koncertowej, obecnie stoi na skwerku przy Urzędzie Gminy. Od 2004 roku w Mielnie odbywają się Międzynarodowe Zloty Morsów. Uczestniczą w nich tysiące miłośników zimowych kąpieli. Na pamiątkę tej imprezy w 2010 roku postawiono Pomnik Morsa.

W tym samym roku pobito również rekord Guinnessa na "Największe Zanurzenie Misiów Polarnych". Ponad tysiąc osób naraz zanurzyło się w morskiej wodzie, której temperatura wyniosła poniżej 10 stopni Celsjusza.

Przewoźnicy

PKS do Mielna oferują następujący przewoźnicy: PKS Koszalin, PKS Polonus, PKS Płock.

Dworce i przystanki

Dworzec autobusowy nie istnieje. Bilety można nabyć przez stronę internetową. Przystanki zlokalizowane są przy Dworcu PKP, ul. Lechitów (dla połączeń PKS Polonus i PKS Koszalin) oraz Mielno (dla połączeń PKP Płock).

Zakup biletów online