Mińsk Mazowiecki (woj. mazowieckie, powiat miński)

Skąd Dokąd

Lokalizacja

Mińsk Mazowiecki to urocze miasteczko znajdujące się - jak mówi jego nazwa - w województwie mazowieckim. Zaliczane jest do aglomeracji Warszawskiej i liczy ponad czterdzieści tysięcy mieszkańców.

Od stolicy dzieli je niespełna czterdzieści kilometrów, dlatego często bywa miejscem zamieszkania bądź odpoczynku mieszkańców Warszawy. To bardzo dobrze rozwinięte centrum gospodarcze, edukacyjne, kulturalne oraz militarne.

Jak dojechać?

Bezpośrednie połączenia autobusowe do Mińska Mazowieckiego kursują z takich miast, jak: Biała Podlaska, Serpelice oraz Warszawa. Z kolei z Mińska Mazowieckiego istnieją połączenia PKS do miejscowości: Borsuki, Ceranów, Janów Podlaski, Łosice, Serpelice, Siedlce, Siemiatycze, Sokołów Podlaski, Warszawa, Węgrów i Włodawa.

Zabytki

Bilety oraz rozkład jazdy znajdą Państwo na dworcu w Mińsku Mazowieckim, który znajduje się przy Placu Dworcowym 1. Mogą Państwo również zapoznać się z rozkładem oraz kupić bilety nie wychodząc z domu, dzięki naszej stronie internetowej.

Atrakcje

Ciekawą atrakcją w pobliżu Mińska Mazowieckiego jest kursujący na trasie Mrozy-Rudka tramwaj konny. Swoje początki miał już na początku XX wieku, jednak w roku 1967 został zamknięty i powrócił w październiku 2011 roku. W tej okolicy znajduje się także wiele rezerwatów przyrody, między innymi "Bagno Pogorzel", "Rudka Sanatoryjna" czy "Florianów". Pierwszy z nich jest rezerwatem torfowiskowym, w którym można podziwiać między innymi widłaki jałowcowate, rosiczki okrągłolistne czy grzybienie północne. Kolejny jest rezerwatem leśnym, a wśród gatunków chronionych można znaleźć turówkę leśną, marzankę wonną, lilię złotogłów oraz pomocnika baldaszkowatego.

Ostatni to rezerwat przyrody nieożywionej, który został stworzony, aby ukazać ciekawe formy geomorfologiczne pochodzenia wodnolodowcowego oraz lodowcowego.

Ciekawostki

O Dworku Dernałowiczów jest mowa w rozdziale trzecim książki "Pan Wołodyjowski" Henryka Sienkiewicza. Ciekawy jest również fakt, że wąskotorowa kolejka kursująca na trasie Mrozy-Rudka została pokazana w jednym z odcinków ósmego sezonu serialu "Ranczo".

Przewoźnicy

Wśród przewoźników oferujących przejazdy z/do Mińska Mazowieckiego należy wyróżnić: PKS Łosice, PKS Włodawa, PKS Sokołów Podlaski oraz PKS Siedlce.

Bilety do kupienia na Dworcu Online

Dworce i przystanki

Bilety oraz rozkład jazdy znajdą Państwo na dworcu w Mińsku Mazowieckim, który znajduje się przy Placu Dworcowym 1. Mogą Państwo również zapoznać się z rozkładem oraz kupić bilety nie wychodząc z domu, dzięki naszej stronie internetowej.

Zakup biletów online