Odessa (woj. Ukraina, powiat -)

Skąd Dokąd

Lublin (woj. lubelskie, powiat lublin)

Szczecin (woj. zachodniopomorskie, powiat szczecin)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Chersoń (woj. Ukraina, powiat -)

Lokalizacja

Odessa to niezwykle klimatyczne i pełne uroku miasto będące stolicą obwodu odeskiego Ukrainy. Położone jest nad Morzem Czarnym i w ciągu roku niezmiennie przyciąga do siebie mnóstwo turystów z całego świata. Mnogość zabytków, ciekawa architektura oraz infrastruktura zachęcają do poznania tego uroczego miasta.

Jak dojechać?

Do Odessy można dojechać z dwóch miast znajdujących się na terenie Polski - Lublina oraz Warszawy. Istnieją również połączenia autobusowe w drugą stronę (z Odessy do Lublina oraz z Odessy do Warszawy).

Zabytki

Odessa to bardzo zabytkowe miasto, dlatego turyści nie mogą narzekać na brak ciekawych miejsc do zobaczenia. Głównym obiektem wartym odwiedzenia jest Filharmonia Miejska. Ponadto będąc tutaj warto zobaczyć latarnię morską, odeskie katakumby, Starą Giełdę z XIX wieku, Pałac Woroncowów (również z XIX wieku), Uniwersytet Odeski, Schody Potiomkinowskie oraz wiele innych miejsc.

Atrakcje

Będąc w Odessie warto odwiedzić wiele ciekawych muzeów zlokalizowanych na terenie tego pięknego miasta. Przede wszystkim trzeba pamiętać o Muzeum Archeologicznym, który jest jedną z najstarszych placówek tego typu w całym kraju.

Oprócz tego koniecznie trzeba zwiedzić Muzeum Chwały Partyzanckiej, Muzeum Aleksandra Puszkina, Muzeum Sztuki Zachodniej i Wschodniej, Muzeum Historii Morskiej oraz Muzeum Adama Mickiewicza, które jest szczególnie ważne dla nas, Polaków.

Ciekawostki

W Odessie panuje bardzo oryginalny klimat umiarkowany kontynentalny. Jest to miasto suche i bardzo gorące, a liczba dni słonecznych w ciągu całego roku przekracza aż dwieście dziewięćdziesiąt. Zima jest tutaj krótka i bardzo łagodna, a temperatura zwykle utrzymuje się w granicach zera stopni Celsjusza. Niższe temperatury, a także opady śniegu występują niezwykle rzadko.

Z kolei lato jest długie i gorące, z temperaturą około dwudziestu pięciu stopni Celsjusza. Rzadkością nie są również wyższe temperatury, takie jak trzydzieści pięć stopni Celsjusza i więcej.

Przewoźnicy

Przewoźnikiem, który oferuje przejazdy na do/z Odessy jest Openline Sp. z o.o. To sprawdzony i zaufany przewoźnik, który zapewnia bezpieczne, szybkie i w pełni komfortowe połączenia międzynarodowe na Ukrainę.

Dworce i przystanki

Bilety na interesujące Państwa kursy do Odessy można nabyć na dworcach w Odessie, Warszawie oraz Lublinie, a także za pośrednictwem naszej strony internetowej. To wygodna i szybka opcja, dzięki której zakupią Państwo bilety bez konieczności wychodzenia z domu. Na naszej stronie można również znaleźć rozkład jazdy.

Wszystkie ceny biletów autobusowych do Odessy dostępne poprzez wyszukiwarkę połączeń:

Zakup biletów online