Ożarów Mazowiecki (woj. mazowieckie, powiat warszawski zachodni)

Skąd Dokąd

Lokalizacja

Ożarów Mazowiecki to niewielkie miasteczko znajdujące się w województwie mazowieckim. Zlokalizowane jest na Równinie Łowicko-Błońskiej nad przepięknym Kanałem Ożarowskim.

Jak dojechać?

Do Ożarowa Mazowieckiego można udać się autobusem z Inowrocławia oraz Warszawy, zaś z Ożarowa Mazowieckiego istnieją również dwa dodatkowe połączenia PKS - do Płocka oraz Gostynina.

Zabytki

Mimo że Ożarów Mazowiecki jest niewielką miejscowością, nie brakuje tutaj zabytków oraz innych wartych odwiedzenia miejsc. Będąc w mieście z pewnością warto odwiedzić klasycystyczny dworek Poniatowskiego zbudowany na początku XIX wieku.

Jest to obiekt historyczny, w którym miały miejsce słynne spotkania Klubu Inteligencji Katolickiej. Uczestniczyli w nich między innymi: Leopold Staff, Julian Tuwim oraz Tadeusz Mazowiecki. Miłośnikom sportu, którzy postanowili odwiedzić Ożarów, proponujemy skorzystanie z kompleksu kąpielowego bądź kortów tenisowych znajdujących się na terenie miasta.

Kolejnym punktem, który powinien znaleźć się w każdym planie wycieczki, jest Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, którego charakterystycznym elementem jest największy w Europie oraz drugi co do wielkości na świecie witraż. W Ożarowie Mazowieckim nie brakuje również pięknych parków.

Atrakcje

W mieście znajduje się zespół kąpielowy złożony z kilku basenów oraz atrakcji wodnych, takich jak: ławki napowietrzające, gejzery wodne, bicze wodne, sauny, prądy wodne czy rynna wodna.

Ciekawostki

Ożarów Mazowiecki to przede wszystkim ciekawy ośrodek sportowy. Działa tu Klub Sportowy Ożarowianka-Ożarów Mazowiecki, w której można wyróżnić sekcje piłkarskie, ping-ponga, łucznictwa, a także lekkoatletyki. Ponadto znajduje się tutaj siedziba klubu UKS Ołtarzew, gdzie są sekcje: piłkarska, siatkarska i szachowa.

W mieście znajduje się wiele znanych i cenionych na całym świecie firm, z których można wyróżnić Vigo System SA oraz WB Electonics. Pierwsza z nich zajmuje się produkcją detektorów podczerwieni, które zostały zainstalowane między innymi w marsjańskim łaziku Curiosity. Druga z kolei dostarcza nowoczesne technologicznie produkty dla członków NATO oraz Sił Zbrojnych RP.

Przewoźnicy

Zarówno do Ożarowa Mazowieckiego, jak i z tego miasta kursują wyłącznie sprawdzeni i solidni przewoźnicy, tacy jak: Grzegorz Arent Kruszwica, PKS Gostynin, a także PKS Płock.

Dworce i przystanki

Rozkład jazdy znajdą Państwo na dworcu w Ożarowie Mazowieckim oraz na naszej stronie internetowej dworzeconline.pl. On-line mogą Państwo również zakupić bilety na interesujące połączenia autobusowe.

Zakup biletów online