Rajgród (woj. podlaskie, powiat grajewski)

Skąd Dokąd

Lokalizacja

Rajgród jest pięknym polskim miastem położonym w województwie podlaskim. Zlokalizowane zostało nad uroczym Jeziorem Rajgrodzkim, które co roku przyciąga do siebie mnóstwo turystów z całego kraju. Mimo, iż jest to niewielkie miasteczko, zachwyca zarówno mieszkańców, jak i gości bogactwem natury, świeżym powietrzem oraz niepowtarzalnym klimatem, jaki bez wątpienia da się tutaj poczuć.

Jak dojechać?

Do Rajgrodu mogą Państwo dostać się autobusami z Suwałk oraz Warszawy. Dostępne są również połączenia PKS w drugą stronę, które zapewnią Państwu bezpieczny powrót.

Zabytki

Rajgród to maleńkie, lecz bardzo ciekawe miasteczko, w którym nie brakuje ciekawych zabytków. Wśród nich znajduje się Góra Zamkowa z widokowym punktem na urocze Jezioro Rajgrodzkie. Ponadto w Rajgrodzie znajduje się zabytkowy Dworek Opartowo, który również zlokalizowany jest nad miejscowym jeziorem. Budynek ten został zbudowany w XIX wieku, a w 1986 roku, wraz z parkiem, stodołą i oborą, a także czworakiem, został oficjalnie wpisany do rejestru zabytków. W mieście znajdują się również piękne zabytki o charakterze sakralnym, do których należy Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Został on wybudowany w stylu neogotyckim na początku minionego wieku. Wewnątrz budowli można zobaczyć obraz Matki Boskiej Rajgrodzkiej pochodzący z XVII wieku.

Do innych zabytków, które mogą Państwo zwiedzić w Rajgrodzie, należą: plac 1000-lecia, dworek organistów, kapliczka przydrożna, a także cmentarz z kaplicą pochodzącą z XIX wieku.

Atrakcje

Będąc w Rajgrodzie koniecznie trzeba zobaczyć wyżej wymienione zabytki, które na pewno zachwycą każdego turystę. Ponadto miasteczko czaruje pięknem otaczającej go przyrody, dlatego turyści chętnie wybierają się tutaj na spacery lub nad miejskie jezioro.

Ciekawostki

Ciekawostką jest, że pierwsze ślady ludzkiej działalności w okolicach Rajgrodu datuje się na około 9000-7000 rok p.n.e. Z kolei w średniowieczu Jaćwingowie założyli tutaj osadę Raj, która stanowiła siedzibę ich plemienia.

Przewoźnicy

Bezpieczny, szybki i w pełni komfortowy przejazd z Rajgrodu do Suwałk bądź Warszawy, a także w przeciwną stronę, zapewnią Państwu sprawdzeni i solidni przewoźnicy. Wśród nich znajdują się: PKS Suwałki oraz Biuro Usług Turystycznych Żak Tourist.

Dworce i przystanki

Bilety na wybrane przez siebie połączenia autobusowe mogą Państwo nabyć na dworcach autobusowych, jednak istnieje również bardzo praktyczna opcja zakupu biletu on-line dzięki naszej stronie internetowej. Tutaj również mogą Państwo sprawdzić interesujący Was rozkład jazdy.

Zakup biletów online