Rożniatów (woj. Ukraina, powiat -)

Skąd Dokąd

Lokalizacja

Rozniatow (Różniatów) to niewielkie ukraińskie miasto położone w południowo-zachodniej części kraju, które dawniej wchodziło w skład państwa polskiego. Najbliższe większe ośrodki miejskie na Ukrainie to: Kałusz (21 km), Iwano-Frankiwsk (40 km), Stryj (43 km), Drohobycz (67 km) czy Kołomyja (79 km); najbliższe większe miasta po polskiej stronie granicy to: Przemyśl (138 km) oraz Sanok (158 km) – wszystkie odległości w linii prostej.

Jak dojechać?

Jak do wielu miast leżących w zachodniej i południowo-zachodniej Ukrainie, również do Rożniatowa można znaleźć przystępne cenowo połączenia autobusowe. Łódź, Ostrowiec Świętokrzyski, Stalowa Wola, Kielce czy Sandomierz należą do polskich miast, z których kursują bezpośrednie połączenia PKS.

Zabytki

Jak w wielu ukraińskich miastach i miasteczkach dawniej wchodzących w skład Korony Polskiej, w Różniatowie nie brak zabytków historycznych – dominują związane z sacrum. W najbliższej okolicy warto zobaczyć liczące kilka wieków drewniane cerkwie w Barłogach, Śliwach czy Kniaziwskim. Za wybitne dzieło sztuki nie tylko sakralnej uznawany jest ikonostas w cerkwi Odrodzenia Pańskiego w Rożniatowie.

Atrakcje

Turyści rezerwujący połączenia autobusowe z Rożniatowem, chętnie odwiedzają nie tylko zabytki sakralne, ale także mają możliwość zapoznania się z niezwykle malowniczym krajobrazem, jaki tworzą góry Gorgany i rzeka Limnica. Od nazwy rzeki wziął nazwę park krajobrazowy. Okolice Rożniatowa dzięki unikalnemu położeniu tworzą trzy formacje geologiczne na raz – równinę, przedgórze i góry – najwyższy szczyt Gorganów, Sywula (Siwa Góra) wznosi się na 1836 m n.p.m. Szlaki po Gorganach kuszą zwłaszcza turystów zakochanych w miejscach odludnych. Z pewnością docenią je miłośnicy Bieszczadów.

Ciekawostki

Turyści rezerwujący połączenia autobusowe z Rożniatowem, chętnie odwiedzają nie tylko zabytki sakralne, ale także mają możliwość zapoznania się z niezwykle malowniczym krajobrazem, jaki tworzą góry Gorgany i rzeka Limnica. Od nazwy rzeki wziął nazwę park krajobrazowy.

Okolice Rożniatowa dzięki unikalnemu położeniu tworzą trzy formacje geologiczne na raz – równinę, przedgórze i góry – najwyższy szczyt Gorganów, Sywula (Siwa Góra) wznosi się na 1836 m n.p.m. Szlaki po Gorganach kuszą zwłaszcza turystów zakochanych w miejscach odludnych. Z pewnością docenią je miłośnicy Bieszczadów.

Przewoźnicy

Do Rożniatowa i malowniczych Gorganów można dojechać, korzystając z usług PKS Ostrowiec Świętokrzyski – szczegóły, takie jak rozkład jazdy i ceny biletów, są dostępne na naszej stronie.

Dworce i przystanki

Główny dworzec autobusowy w Rożniatowie znajduje się przy ul. Vitovskeho 2. Ze względy na możliwe kłopoty z kupnem biletów na miejscu, warto zawczasu zarezerwować bilety autobusowe na Ukrainę, korzystając z usług naszego serwisu.

Zakup biletów online