Sochaczew (woj. mazowieckie, powiat sochaczewski)

Skąd Dokąd

Gostynin (woj. mazowieckie, powiat gostyniński)

Kamieniec Podolski (woj. Ukraina, powiat -)

Łódź (woj. łódzkie, powiat łódź)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Gostynin (woj. mazowieckie, powiat gostyniński)

Kamieniec Podolski (woj. Ukraina, powiat -)

Łódź (woj. łódzkie, powiat łódź)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Lokalizacja

Sochaczew to niespełna czterdziestotysięczne miasto znajdujące się w centralnej Polsce. Położone jest w województwie mazowieckim, nad rzekami Utratą oraz Bzurą. Prawdopodobnie to właśnie tutaj zmarł Bolesław Krzywousty.

Jak dojechać?

Do Sochaczewa można dojechać z Inowrocławia, Warszawy, a także Kamieńca Podolskiego na Ukrainie. Z kolei z Sochaczewa kursują połączenia PKS do Gostynina, Inowrocławia, Płocka, Kamieńca Podolskiego oraz Warszawy.

Zabytki

W Sochaczewie jest wiele ciekawych zabytków, które warto zwiedzić będąc w tym pięknym mieście. Wśród nich można wyróżnić klasycystyczne, klimatyczne kamienice miejskie, które zostały wybudowane w latach 1828-1833. Ponadto w Sochaczewie znajduje się piękny ratusz miejski, w którym obecnie mieści się Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy pod Bzurą.

Do ciekawych zabytków można również zaliczyć zespół dworca kolejowego, cmentarz parafii świętego Wawrzyńca, a także ruiny zamki książąt mazowieckich z XIV wieku.

Atrakcje

W Sochaczewie znajdują się dwa bardzo ciekawe muzea, które stanowią atrakcję zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. Pierwszym z nich jest Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Mieści się ono w klasycystycznym budynku sochaczewskiego ratusza, wybudowanego w XIX wieku. W muzeum znajdują się trzy wystawy stałe, a także wystawy plenerowe.

Równie ciekawe dla zwiedzających jest Muzeum Kolei Wąskotorowej, będące oddziałem Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Sochaczewskie muzeum znajduje się w miejscu dawnej Powiatowej Kolei Sochaczewskiej.

Ciekawostki

W Sochaczewie jest organizowanych wiele dorocznych imprez różnego rodzaju, które z pewnością zaciekawią zarówno dorosłych, jak i dzieci. Najważniejszymi są z pewnością Dni Sochaczewa, jednak dużą popularnością cieszą się również: Rodzinny Raj Rowerowy imienia Tadeusza Krawczyka, Sochaczewskie Dni Rodziny, Sochaczewski Festiwal Filmowy, Sochaczewska Wiosna, Lato i Jesień Motocyklowa, Rekonstrukcja Bitwy pod Bzurą, Patrol Świętego Mikołaja, a także wiele innych.

Przewoźnicy

Przewoźnicy, którzy oferują bezpieczne i sprawne połączenia autobusowe do/z Sochaczewa, to: PKS Płock, PKS Gostynin, PKS Polonus, Grzegorz Arent Kruszwica, Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy oraz Charkawy Wasyl Iwanowicz.

Dworce i przystanki

Rozkład jazdy znajdą Państwo na dworcu autobusowym w Sochaczewie, który mieści się przy ulicy 600 Lecia 90. Znajdą go Państwo również na naszej stronie internetowej, gdzie można także kupić interesujące Was bilety.

Zakup biletów online