Sochaczew (woj. mazowieckie, powiat sochaczewski)

Skąd Dokąd

Gostynin (woj. mazowieckie, powiat gostyniński)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Gostynin (woj. mazowieckie, powiat gostyniński)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Lokalizacja

Sochaczew to niespełna czterdziestotysięczne miasto znajdujące się w centralnej Polsce. Położone jest w województwie mazowieckim, nad rzekami Utratą oraz Bzurą. Prawdopodobnie to właśnie tutaj zmarł Bolesław Krzywousty.

Jak dojechać?

Do Sochaczewa można dojechać z Inowrocławia, Warszawy, a także Kamieńca Podolskiego na Ukrainie. Z kolei z Sochaczewa kursują połączenia PKS do Gostynina, Inowrocławia, Płocka, Kamieńca Podolskiego oraz Warszawy.

Zabytki

W Sochaczewie jest wiele ciekawych zabytków, które warto zwiedzić będąc w tym pięknym mieście. Wśród nich można wyróżnić klasycystyczne, klimatyczne kamienice miejskie, które zostały wybudowane w latach 1828-1833. Ponadto w Sochaczewie znajduje się piękny ratusz miejski, w którym obecnie mieści się Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy pod Bzurą.

Do ciekawych zabytków można również zaliczyć zespół dworca kolejowego, cmentarz parafii świętego Wawrzyńca, a także ruiny zamki książąt mazowieckich z XIV wieku.

Atrakcje

W Sochaczewie znajdują się dwa bardzo ciekawe muzea, które stanowią atrakcję zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. Pierwszym z nich jest Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Mieści się ono w klasycystycznym budynku sochaczewskiego ratusza, wybudowanego w XIX wieku. W muzeum znajdują się trzy wystawy stałe, a także wystawy plenerowe.

Równie ciekawe dla zwiedzających jest Muzeum Kolei Wąskotorowej, będące oddziałem Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Sochaczewskie muzeum znajduje się w miejscu dawnej Powiatowej Kolei Sochaczewskiej.

Ciekawostki

W Sochaczewie jest organizowanych wiele dorocznych imprez różnego rodzaju, które z pewnością zaciekawią zarówno dorosłych, jak i dzieci. Najważniejszymi są z pewnością Dni Sochaczewa, jednak dużą popularnością cieszą się również: Rodzinny Raj Rowerowy imienia Tadeusza Krawczyka, Sochaczewskie Dni Rodziny, Sochaczewski Festiwal Filmowy, Sochaczewska Wiosna, Lato i Jesień Motocyklowa, Rekonstrukcja Bitwy pod Bzurą, Patrol Świętego Mikołaja, a także wiele innych.

Przewoźnicy

Przewoźnicy, którzy oferują bezpieczne i sprawne połączenia autobusowe do/z Sochaczewa, to: PKS Płock, PKS Gostynin, PKS Polonus, Grzegorz Arent Kruszwica, Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy oraz Charkawy Wasyl Iwanowicz.

Dworce i przystanki

Rozkład jazdy znajdą Państwo na dworcu autobusowym w Sochaczewie, który mieści się przy ulicy 600 Lecia 90. Znajdą go Państwo również na naszej stronie internetowej, gdzie można także kupić interesujące Was bilety.

Zakup biletów online