Stegna (woj. pomorskie, powiat nowodworski)

Skąd Dokąd

Krynica Morska (woj. pomorskie, powiat nowodworski)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Krynica Morska (woj. pomorskie, powiat nowodworski)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Lokalizacja

Stegna – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim, w gminie Stegna. Położona na Żuławach Wiślanych, nad Zatoką Gdańską, w rejonie Mierzeji Wiślanej. Wieś rybacka i kąpielisko morskie. Jest to znakomite miejsce na krótki weekendowy wypad lub może nawet dłuższy urlop z rodziną bądź przyjaciółmi.

Jak dojechać?

Do Stegny istnieją połączenia autobusowe z Warszawy, Elbląga oraz Gdańska. Podobnie jest również w drugą stronę. Rozkład jazdy jest dostępny na naszej stronie.

Kursy odbywają się w sezonie wakacyjnym

Zabytki

Stegna – najciekawsze atrakcje w okolicy

 Muzeum Stutthof w Sztutowie – muzeum to obejmuje około 20 hektarów dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Na miejscu znajdziemy zachowaną komorę gazową czy budynek komendantury oraz rekonstrukcję krematoriów.

 Most “Czterech Pancernych” w Sztutowie – to nie lada gratka dla miłośników serialu “Czterech Pancernych i Pies”. Na Wiśle Królewieckiej znajdziemy most, który pojawił się w jednym z odcinków serialu; warto też pamiętać o tym, że niedaleko mostu znajdziemy wypożyczalnię sprzętu wodnego.

Atrakcje

  • Plaża w Stegnie — rozpoczynając listę najważniejszych atrakcji tego miasta, nie sposób rozpocząć od plaży. Jest ona nieco oddalona od ścisłego centrum, co oferuje wam nieco spokoju i chwilę odetchnięcia. Sama plaża nie jest zbyt zatłoczona, jednak na pewno znajdziemy na niej fragmenty bardziej oddalone od gwaru.

  • Bulwar Radiowej Jedynki — bez wątpienia jest to jedna z najbardziej znanych atrakcji w okolicy, szczególnie jeżeli cenimy sobie spokojne spacery. Na nim, nie trudno znaleźć ławeczki zadedykowane przeróżnym, dobrze znanym wszystkim Polakom audycjom Polskiego Radia.

  • Prywatne Muzeum Bursztynu — z uwagi na położenie Stegny nad morze, nie sposób nie połączyć tego wraz ze “złotem Bałtyku”, czyli bursztynem. Prywatne Muzeum Bursztynu “Bursztynowa Komnata” to miejsce, gdzie możemy zobaczyć przeróżne wyroby z tego materiału, ale też obejrzeć okazy znalezione w Bałtyku!

  • Lunapark Stegna — dzieci na pewno docenią obecność lunaparku, w którym naprawdę nie brakuje ciekawych atrakcji. Kolejki, samochodziki, zamki czy zjeżdżalnie (a to zaledwie początek…) zadowolą każdego amatora rozrywki!

  • Park linowy w Stegnie — będąc w Stegnie, gdy poczujecie, że potrzebujecie nieco adrenaliny — wpadnijcie do lokalnego parku linowego. Możecie tu przespacerować się na naprawdę sporej wysokości; oczywiście cała zabawa jest w pełni bezpieczna i odbywa się w asyście doświadczonych instruktorów.

  • Zabytkowy kościół – w Stegnie znajdziecie kościół wykonany w tradycyjnej szachulcowej konstrukcji! Warto zobaczyć go z dwóch względów: po pierwsze jest to budowla pamiętająca jeszcze XVII wiek, a przy tym wewnątrz niego znajdziemy zabytkowe organy!

Ciekawostki

Historia Stegny jest naprawdę ciekawa i na swój sposób burzliwa. Pierwszy raz Stegna została wspomniana w źródłach historycznych w 1432 roku a kilkadziesiąt lat później, była ona miejscem negocjacji II pokoju toruńskiego, zawartego pomiędzy Polską a zakonem krzyżackim. Niestety podczas I rozbioru Polski, Stegna została zaanektowana przez Prusy. Dopiero w 1919 roku została ona włączona na teren Wolnego Miasta Gdańsk… aby w 1939 wejść w posiadanie III Rzeszy. Dopiero w 1945 roku Stegna znów stała się polskim miastem.

Stegna to malownicza miejscowość położona na Mierzei Wiślanej w województwie pomorskim przyciąga do siebie turystów, dla których liczy się odpoczynek blisko natury i wśród pięknego krajobrazu.Stegna jest siedzibą władz gminy, która posiada aż cztery piaszczyste plaże. Są to Jantar, Junoszyno, Mikoszewo, Stegna. Miejscowość posiada prywatne lądowisko wielofunkcyjne, które zostało oddane do użytku w 2013 roku.


Przewoźnicy

Na trasie Warszawa-Stegna oraz Stegna-Warszawa kursuje  przewoźnik: PKS Polonus, z kolei na trasach Elbląg-Stegna i Stegna - Warszawa połączenia autobusowe oferuje PKS Elbląg

Dworce i przystanki

Bilety PKS można nabyć w kasie biletowej na Dworcu Autobusowym w Krynicy Morskiej lub przez naszą stronę internetową - na naszym serwisie można również sprawdzić rozkład jazdy oraz przewoźników.

Zakup biletów online