Trembowla (woj. Ukraina, powiat -)

Skąd Dokąd

Lokalizacja

Trembowla to piękne miasto znajdujące się na Ukrainie. Zlokalizowane jest nad rzeką Gniezna, która stanowi dopływ rzeki Seret. Do 17 września 1939 roku miasto to znajdowało się na terenie Polski.

Jak dojechać?

Do miejscowości Trembowla można dojechać z kilku miast znajdujących się na terenie Polski oraz Ukrainy. Należą do nich: Borszczów, Czerniowce, Poznań, a także Warszawa. Z kolei z Trembowli można dojechać do takich miast jak Poznań oraz Warszawa.

Zabytki

Do głównych zabytków tego uroczego miasta należy przede wszystkim zamek, który leży nieopodal rzeki Gniezny. Jego powstanie datuje się na XIV wiek, a w miejscu, w którym powstał, wcześniej znajdował się drewniany gródek. Zamek był stopniowo rozbudowywany, a następnie niszczony. Odtworzony został w roku 2013. Ciekawymi zabytkami o charakterze sakralnym są również: kościół karmelitów oraz klasztor z XVII wieku, cerkiew pod wezwaniem świętego Mikołaja z XVI wieku, kościół świętego Piotra i Pawła z charakterystyczną kolumnadą oraz wiele innych.

Oprócz tego warto także zobaczyć ruiny obronnego monasteru bazylianów datowane na 1716 rok. Do dzisiaj zachowała się cerkiew, wieża bramna, budynek klasztorny, a także dwie baszty narożne.

Atrakcje

W Trembowli znajduje się wiele ciekawych miejsc, które zachwycają mieszkańców oraz osoby zwiedzające przybyłe z innych miast lub krajów.

Oprócz wyżej wymienionych zabytków, w mieście znajduje się dużo pięknych terenów zielonych, w których otoczeniu będą Państwo mogli odpocząć i zregenerować swoje siły. Oprócz tego można się udać do wielu restauracji, kawiarenek i innych miejsc tego typu, których w Trembowli nie brakuje.

Ciekawostki

Trembowlę niegdyś okalały wioski polskie, takie jak: Zaścinocze, Zieleńcze, Podgórzany, Łoszniów czy Mikulińce. Ciekawostką jest również, że to właśnie w okolicach Trembowli rozgrywa się akcja powieści pod tytułem "Każdy żyje jak umie" autorstwa Andrzeja Mularczyka. To właśnie ta książka była pierwowzorem do scenariusza "Samych Swoich" Sylwestra Chęcińskiego.

Przewoźnicy

Wśród przewoźników, którzy oferują połączenia autobusowe do/z miasta Trembowla są Leon Poltrans Sp. Z O.O. oraz YOKATO Sp. z o.o. Obaj przewoźnicy cieszą się dobrą opinią i oferują pewne, solidne, szybkie, a przede wszystkim bezpieczne połączenia PKS.

Dworce i przystanki

Bilety na interesujące Państwa połączenia można zakupić na dworcach autobusowych wyżej wymienionych miast bądź przez naszą stronę internetową, gdzie znajduje się również cały rozkład jazdy.

Zakup biletów online