Wieluń (woj. łódzkie, powiat wieluński)

Skąd Dokąd

Kudowa-Zdrój (woj. dolnośląskie, powiat kłodzki)

Lublin (woj. lubelskie, powiat lublin)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Kudowa-Zdrój (woj. dolnośląskie, powiat kłodzki)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Wrocław (woj. dolnośląskie, powiat wrocław)

Lokalizacja

Wieluń to bardzo atrakcyjne miasteczko położone na krańcu Wyżyny Wieluńskiej, w województwie łódzkim. Mimo że nie jest wielkim miastem, z pewnością wart jest odwiedzenia ze względu na wiele zabytków, atrakcyjne położenie oraz mnogość atrakcji, z których mogą korzystać przebywający tutaj turyści.

Jak dojechać?

Połączenia PKS z Wielunia są dostępne do takich miast, jak: Wrocław, Karpacz, Kudowa-Zdrój oraz Szklarska Poręba, znajdujących się w województwie dolnośląskim, a także do Warszawy. Istnieją również połączenia autobusowe do Wielunia z tych samych miast.

Zabytki

Wieluń to miasto historyczne, które skrywa na swoim terytorium ogrom zabytków. W dużej mierze są to dawne kościoły oraz klasztory. Będąc tutaj warto zajrzeć do drewnianego kościoła św. Barbary, zbudowanego w XVI wieku, do dawnego klasztoru Augustianów, a także do pobernardyńskiego zespołu klasztornego, w którym obecnie znajduje się Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Podziw wzbudza również zabytkowy układ starego miasta. To tylko niektóre z zabytków, które warto zwiedzić będąc w tym pięknym mieście.

Atrakcje

Atrakcji w Wieluniu nie brakuje. Miłośnikom edukacyjnych rozrywek można polecić zabytkowe budynki, których w tym mieście nie brakuje. Z uwagi na historyczny charakter Wielunia znajduje się tutaj także wiele pomników wartych zobaczenia.

Jedną z ciekawszych atrakcji jest kufer stojący na trawie na skwerze przy ulicy Narutowicza. Pod pomnikiem znajduje się betonowy sarkofag, w którym zostały umiejscowione różne gazety, listy, a także paczki zebrane przez mieszkańców Wielunia.

Entuzjastom piękna przyrody polecamy również ogród botaniczny, w którym można spotkać ciekawy okazy roślin. Na terenie Wielunia znajduje się także galeria "Art Deco", a także wiele kina "Syrena" oraz "Odra", które zachęcają bogatym repertuarem.

Ciekawostki

Atrakcji w Wieluniu nie brakuje. Miłośnikom edukacyjnych rozrywek można polecić zabytkowe budynki, których w tym mieście nie brakuje. Z uwagi na historyczny charakter Wielunia znajduje się tutaj także wiele pomników wartych zobaczenia. Jedną z ciekawszych atrakcji jest kufer stojący na trawie na skwerze przy ulicy Narutowicza.

Pod pomnikiem znajduje się betonowy sarkofag, w którym zostały umiejscowione różne gazety, listy, a także paczki zebrane przez mieszkańców Wielunia. Entuzjastom piękna przyrody polecamy również ogród botaniczny, w którym można spotkać ciekawy okazy roślin. Na terenie Wielunia znajduje się także galeria "Art Deco", a także wiele kina "Syrena" oraz "Odra", które zachęcają bogatym repertuarem.

Przewoźnicy

Do Wielunia można dotrzeć autobusami znanych i cenionych przewoźników, spośród których można wymienić: PKS Polonus, PKS w Mławie S.A. i PKS Wieluń.

Dworce i przystanki

Rozkład jazdy jest dostępny na naszej stronie internetowej, gdzie można również nabyć bilety. Istnieje także możliwość zakupu w kasie biletowej na dworcu w Wieluniu, który znajduje się przy ulicy Staszica 49.

Zakup biletów online