Wieluń (woj. łódzkie, powiat wieluński)

Skąd Dokąd

Lublin (woj. lubelskie, powiat lublin)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Zamość (woj. lubelskie, powiat zamość)

Kłodzko (woj. dolnośląskie, powiat kłodzki)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Wrocław (woj. dolnośląskie, powiat wrocław)

Lokalizacja

Wieluń to bardzo atrakcyjne miasteczko położone na krańcu Wyżyny Wieluńskiej, w województwie łódzkim. Mimo że nie jest wielkim miastem, z pewnością wart jest odwiedzenia ze względu na wiele zabytków, atrakcyjne położenie oraz mnogość atrakcji, z których mogą korzystać przebywający tutaj turyści.

Jak dojechać?

Połączenia PKS z Wielunia są dostępne do takich miast, jak: Wrocław, Karpacz, Kudowa-Zdrój oraz Szklarska Poręba, znajdujących się w województwie dolnośląskim, a także do Warszawy. Istnieją również połączenia autobusowe do Wielunia z tych samych miast.

Zabytki

Wieluń to miasto historyczne, które skrywa na swoim terytorium ogrom zabytków. W dużej mierze są to dawne kościoły oraz klasztory. Będąc tutaj warto zajrzeć do drewnianego kościoła św. Barbary, zbudowanego w XVI wieku, do dawnego klasztoru Augustianów, a także do pobernardyńskiego zespołu klasztornego, w którym obecnie znajduje się Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Podziw wzbudza również zabytkowy układ starego miasta. To tylko niektóre z zabytków, które warto zwiedzić będąc w tym pięknym mieście.

Atrakcje

Atrakcji w Wieluniu nie brakuje. Miłośnikom edukacyjnych rozrywek można polecić zabytkowe budynki, których w tym mieście nie brakuje. Z uwagi na historyczny charakter Wielunia znajduje się tutaj także wiele pomników wartych zobaczenia.

Jedną z ciekawszych atrakcji jest kufer stojący na trawie na skwerze przy ulicy Narutowicza. Pod pomnikiem znajduje się betonowy sarkofag, w którym zostały umiejscowione różne gazety, listy, a także paczki zebrane przez mieszkańców Wielunia.

Entuzjastom piękna przyrody polecamy również ogród botaniczny, w którym można spotkać ciekawy okazy roślin. Na terenie Wielunia znajduje się także galeria "Art Deco", a także wiele kina "Syrena" oraz "Odra", które zachęcają bogatym repertuarem.

Ciekawostki

Atrakcji w Wieluniu nie brakuje. Miłośnikom edukacyjnych rozrywek można polecić zabytkowe budynki, których w tym mieście nie brakuje. Z uwagi na historyczny charakter Wielunia znajduje się tutaj także wiele pomników wartych zobaczenia. Jedną z ciekawszych atrakcji jest kufer stojący na trawie na skwerze przy ulicy Narutowicza.

Pod pomnikiem znajduje się betonowy sarkofag, w którym zostały umiejscowione różne gazety, listy, a także paczki zebrane przez mieszkańców Wielunia. Entuzjastom piękna przyrody polecamy również ogród botaniczny, w którym można spotkać ciekawy okazy roślin. Na terenie Wielunia znajduje się także galeria "Art Deco", a także wiele kina "Syrena" oraz "Odra", które zachęcają bogatym repertuarem.

Przewoźnicy

Do Wielunia można dotrzeć autobusami znanych i cenionych przewoźników, spośród których można wymienić: PKS Polonus, PKS w Mławie S.A. i PKS Wieluń.

Dworce i przystanki

Rozkład jazdy jest dostępny na naszej stronie internetowej, gdzie można również nabyć bilety. Istnieje także możliwość zakupu w kasie biletowej na dworcu w Wieluniu, który znajduje się przy ulicy Staszica 49.

Zakup biletów online