Władysławowo (woj. pomorskie, powiat pucki)

Skąd Dokąd

Kraków (woj. małopolskie, powiat kraków)

Lublin (woj. lubelskie, powiat lublin)

Łeba (woj. pomorskie, powiat lęborski)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Karwia (woj. pomorskie, powiat pucki)

Kraków (woj. małopolskie, powiat kraków)

Lublin (woj. lubelskie, powiat lublin)

Łeba (woj. pomorskie, powiat lęborski)

Warszawa (woj. mazowieckie, powiat warszawa)

Lokalizacja

Władysławowo to miasto znajdujące się w północnej Polsce w województwie pomorskim. Miasto położone jest na Pobrzeżu Gdańskim nad Morzem Bałtyckim i nad Zatoką Pucką. Z Władysławowa odległości do innych miast wynoszą w kolejności: Jelenia Góra 720 km; Kraków 640 km; Lublin 638 km; Warszawa 472; Gdańsk 67 km.

Jak dojechać?

Do Władysławowa można dojechać za pomocą połączenia PKS z największych miast Polski, między innymi Krakowa i Warszawy. Poza tym doskonale funkcjonują połączenia autobusowe z Gdańska, Gdyni oraz Sopotu.

Do Władysławowa regularnie kursują autobusy, dodatkowo w okresie urlopowym i wakacyjnym uruchomione są dodatkowe połączenia dowożące turystów i wczasowiczów. Wszystkie rozkłady jazdy można sprawdzić na strona internetowych przewoźników oraz na dworcach autobusowych i kolejowych.

Zabytki

Spędzając urlop we Władysławowie należy zobaczyć Dom Rybaka, budynek powstały w latach 50. XX wieku. Ponadto Dom gen. Hallera pochodzący z 1922 roku. Dodatkowo zwiedzając Władysławowo, nie można pominąć Alei Gwiazd Sportu. Jest to pierwsza tego typu aleja w Polce, powstała w 2000 roku.

Atrakcje

Do atrakcji Władysławowa należy między innymi Prywatne Muzeum Motyli. Zostało założone w 1999 roku, swoją siedzibę ma na III piętrze Domu Rybaka. Do atrakcji należą także rezerwat przyrody Słone Łąki. Rezerwat znajduje się w jednej z dzielnic miasta – Szotland. Na jego terenie rosną przede wszystkim rośliny odporne na zasolone podłoże.

Na terenie miasto, tuż przy brzegu Morza Bałtyckiego znajduje się aż 15 strzeżonych kąpielisk dla wczasowiczów. Wszystkie czynne są od 1 lipca do 31 sierpnia w godzinach od 9:0 do 17:00.

Ciekawostki

Tuż obok Władysławowa znajduje się Przylądek Rozewie. Było to miejsce uznane za najdalej wysunięty na północ obszar Polski. Aktualnie obliczono, że najdalej wysunięty północny punkt Polski znajduje się niedaleko Rozewia, na terenie wsi Jastrzębia Góra. Przylądek Rozewie należy do rezerwatu przyrody, na jego terenie znajduje się latarnia morska o tej samej nazwie.

Przewoźnicy

PKS Polonus. PKS Grójec, PKS Radom, PKS w Mławie S.A.,

Dworce i przystanki

Na terenie miasta znajdują się dwie staje kolejowe: Władysławowo oraz Władysławowo Port. Ponadto przy ulicy Towarowej mieści się dworzec autobusowy. Wewnątrz budynku można sprawdzić rozkład jazdy oraz kupić bilety. Warto dodać również, że od 2014 roku na terenie miasto funkcjonuje prywatne lądowisko.

Zakup biletów online